Кожна дитина – геній від народження. Важливо ефективно розкрити потенціал особистості.

Якщо дитина:

— цікавиться оточуючим світом у контексті світогляду;

— ставить подібні питання й активно шукає на них відповіді: навіщо я існую? звідки з’явилися люди, сонце ? чи існує безсмертя? тощо.

Такі думки виникають у власників екзистенційного інтелекту. Цей інтелект властивий філософам, священнослужителям, релігієзнавцям, деяким митцям, психологам та психотерапевтам.

5 справ для розвитку екзистенційного інтелекту:

Щоденник роздумів. Підтримуйте інтерес дитини до тем, які цікаві, занотовуючи та досліджуючи їх у щоденнику. Наприклад, письмово чи малюнком зобразіть відповіді «Навіщо я прийшов у цей світ?», «Що я з себе уявляю?» .

Дослідження космосу. Якщо дитину цікавить астрономія (зірки, планети, сузір‘я, космос) вивчайте, розглядаючи відповідні енциклопедії (книги, атласи). Подаруйте маленькому досліднику космосу телескоп, і зоряними вечорами намагайся розгледіти далекі небесні тіла. Придумуйте назви улюбленим зіркам. Знайомитися з дослідженнями космосу можна також, переглядаючи відповідні сюжети телеканалу Discovery або дослідження NASA (інтерв’ю з астронавтами та відео сюжети про їх роботу, відео та фото з космічних станцій тощо).

Планетарій. Гарна ідея, щоб відчути себе частинкою світобудови. Крім тематичних екскурсій та програм, сучасні планетарії пропонують також перегляд 3D стрічок про всесвіт у спеціально облаштованій сферичній зоні (сферичний кінотеатр).

Історія всесвіту. Почитайте з дитиною книгу, яка дає відповіді на світоглядні питання. Наприклад, дитячу Біблію. Пограйте в уявлення: як усе на Землі могло виглядати тисячі років тому, що можна було використовувати замість тарілки (ложки, чашки, зубної щітки та ін.), коли й чому вимерли динозаври, як можна висловити те чи інше повідомлення наскельними малюнками тощо.

Дуже важливо враховувати інтелектуальну схильність при виборі професійної діяльності. Не обов’язково може домінувати один тип інтелекту – в особистості можуть гармонійно поєднуватися і кілька типів. За допомогою спеціальних тестів для визначення типу інтелекту, можна легко визначити схильність до того чи іншого типу мислення.