Фермери це власники чи орендарі земельних угідь, які ведуть своє господарство самостійно або з використанням найманої робочої сили. Здійснюють виробництво, переробку і реалізацію сільськогосподарської продукції на основі використання майна, що знаходиться у них на праві оренди, довічного успадкованого володіння або у власності.

Фермерство є формою вільного підприємництва, здійснюваного на принципах економічної вигоди. Членами фермерського господарства вважаються працездатні члени сім'ї і інші громадяни, які спільно ведуть господарство. Головою є один з його дієздатних членів. Голова представляє інтереси господарства у відносинах з підприємствами, організаціями, громадянами і державними органами. Специфікою роботи є виробництво сільськогосподарської продукції і продуктів тваринництва, організація переробки, зберігання і збут с/г продукції з використанням сучасних технологій.

Робота проходить як у виробничих приміщеннях (теплиці, ферми і т.д.), так і на свіжому повітрі в будь-яку погоду. Фермер займається різними видами діяльності: виконує будівельні роботи, використовує і ремонтує сільськогосподарську техніку, розводить і лікує тварин, вирощує і реалізує овочі, фрукти і зернові.

Фермерське господарство може бути як багатогалузевим, так і спеціалізуватися на окремому напрямку сільського господарства (тваринництві, овочівництві, бджільництві, виноградарстві). Фермер є одночасно і організатором господарства, і виконавцем своїх задумів. Фермеру повинні бути притаманні наступні якості: врівноваженість, наполегливість, любов до тваринного і рослинного світу, сила волі, рішучість, творче і практичне мислення, організаторські здібності.

Незалежно від рівня фермерського господарства, в залежності від специфіки діяльності потрібні спеціальні знання: з рослинництва, дендрології, бджільництва, птахівництва, тваринництва, ветеринарії, санітарії, використання та обслуговування техніки.

Фермер повинен володіти такими рисами, як висока працездатність, фізична сила і витривалість, уміння працювати навіть в несприятливих зовнішніх умовах. Кар'єрні перспективи фермера пов'язані з розширенням обсягів виробництва і збільшенням кількості зайнятих на ньому найманих працівників, постачанням своєї продукції, інвестуванням в придбання засобів сільськогосподарського виробництва і будівництво відповідних об'єктів.

При виборі професії фермера потрібно пам’ятати, що в першу чергу – це стан душі і світогляд!