Флористика – вид декоративно-прикладного мистецтва. Професія флорист в 2000 році була внесена до Державного класифікатора професій.

У процесі роботи флорист створює композиції з рослинних та природних матеріалів: живі квіти, сухоцвіти, каміння, мушлі, декор. Асортимент витворів флориста вражає: букети та композиції, картини, сувеніри та обереги, фундаментальні інтер’єрні композиції.

Завдання та обов’язки:

  • готує до роботи зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо;
  • виготовляє бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу;
  • складає композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики;
  • створює індивідуальні композиції  із штучних та висушених квітів;
  • дотримується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Флорист повинен знати: історію мистецтва флористики; розрізнювальні особливості українських, європейських, японських та інших шкіл флористики; асортимент квіткових та декоративно-листяних рослин; основи колористики і декору; способи транспортування та зберігання рослин; технологію первинного оброблення рослинного матеріалу; робочий інструмент та фурнітуру.

Головне для початківців – вивчити основи професії. Починати треба з ботаніки, адже знання будови квітки так само необхідні, як знання композиції. Є кілька варіантів: вивчати професії на роботі, ставши учнем у досвідченого флориста, на спеціальних майстер-класах, займатися самоосвітою або вступити до навчального закладудля здобуття професії флориста або фітодизайнера.