У рамках меморандуму про співпрацю регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко провела тренінг у Черкаському міському центрі зайнятості за темою: «Гендерна рівність - це про рівність прав і рівність можливостей».

Під час заходу безробітні громадяни дізнались про відмінності між статтю та гендером, соціальні ролі, які формуються з огляду на загальноприйняті норми в суспільстві. Окремо обговорили суперечності, які впливають на громадську думку та заважають ратифікувати такий важливий документ, як Стамбульська конвенція.

Регіональний координатор наголосила на необхідності підвищення правової культури суспільства з питань гендерної рівності. Було зазначено, що рівність прав – означає не лише наділення жінок та чоловіків юридично однаковими правами в усіх сферах життя, а також юридичне забезпечення рівних умов їх реалізації. Рівність можливостей – це фактична можливість користування правами  й свободами людини незалежно від статі.

Людмила Проценко зазначила, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та стоїть на захисті прав кожного на території України і в межах її юрисдикції, а одним із пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого, є здійснення парламентського контролю за виконанням органами держвлади і місцевого самоврядування Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Після заходу учасники поспілкувалися з регіональним координатором та отримали відповіді на питання, що їх турбували.

Черкаський міський центр зайнятості