Впровадження новітніх технологій і використання найновішої сільськогосподарської техніки є запорукою успіху підприємств аграрної галузі в сучасних умовах жорсткої конкуренції. Враховуючи вимоги роботодавців до якості робочої сили, використання сучасної техніки, застосування новітніх технологій обробки землі й вирощування сільськогосподарських культур, служба зайнятості забезпечує професійне навчання робітників для сільського 
господарства за навчальними планами і програмами. 

Професія тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва на ринку праці затребувана завжди. Тракторист сьогодення – різносторонній робітник, професійною діяльністю якого є керування різними видами тракторів та який володіє навиками роботи на різноманітних сільськогосподарських машинах. Робота тракториста полегшує важку фізичну працю людей на землі й сприяє підвищенню її продуктивності в різних сферах виробничої діяльності.

У грудні 2018 року – січні 2019 року розпочали  професійне навчання 63 зареєстрованих безробітних Черкаської області на базі  ДНЗ «Черкаський навчальний центр» Міністерства аграрної політики та продовольства України та ДНЗ «Буцький політехнічний професійний ліцей» за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»  категорії  А1 та А2. В процесі навчання слухачі курсів ознайомлюються з будовою та призначенням техніки, основами експлуатації, а також методами виявлення та способами усунення незначних поломок машин та агрегатів. При цьому використовуються різні методи навчання, найбільшу частку серед яких займають такі, що містять використання наочного матеріалу та техніки, яка експлуатується.

В програму також входить індивідуальне водіння, яке відпрацьовується на тракторах  «Джон Дір», Т-150, Т-170, проводиться кожного тижня, планомірно, за графіком на спеціально обладнаній площадці — полігоні, з дотриманням правил безпеки праці. Правила дорожнього руху і основи керування трактором слухачі вивчають не лише у спеціально обладнаному класі, а і в процесі індивідуальних занять по водінню трактора під керівництвом майстрів виробничого навчання.

Після проходження виробничої практики та складання кваліфікаційної атестації майбутні трактористи отримають свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації та будуть працевлаштовані відповідного до укладених договорів  на сільськогосподарські підприємства Черкаської області.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ