Цієї професії не навчають у закладах вищої освіти, але вона необхідна на будь-якому виробничому процесі та у сфері послуг. Люди цієї професії повинні володіти багатьма професійними та особистісними якостями, так як обов’язки комірника різносторонні.

Комірник повинен бути відповідальним і професійно грамотним. Також необхідно добре розбиратися в комп’ютерах і відповідних програмах. Обов’язки комірника такі, що, незважаючи на легкість, не кожен здатний з ними впоратися. Необхідність наявності освіти залежить від займаної посади в системі складського обліку. Так, наприклад, професію комірника відносять до робітничих, а завідуючий складом – це вже керівна посада.

Насамперед, співробітник повинен знати методи ведення та обліку складського господарства. Він зобов’язаний вивчити всю номенклатуру матеріальних цінностей і їх призначення. Комірник повинен вміти заповнювати всю супровідну документацію, необхідну для пересування товарів. Також треба знати способи зберігання товарів або матеріальних цінностей і способи їх складування. В обов’язки комірника входить проведення інвентаризацій та складання звітних даних про рух і наявність товару на складі.

На цю посаду відмінно підходять товарознавці, які чудово знають особливості кожної групи товарів, їх характеристики і способи зберігання.

Крім перерахованих вимог, комірник повинен знати принципи маркування, вибракування і упаковки товарів. Для цього може використовуватися спеціальна техніка, управляти якою теж повинен вміти людина даної професії.

З характерних рис, необхідних комірнику, можна відзначити комунікабельність, вміння працювати з людьми, уважність і акуратність у веденні документації.

Крім усього іншого, не варто забувати і про матеріальну відповідальність, що зобов’язує проявляти пильність в процесі роботи. Це все повинен вміти комірник. Обов’язки можуть незначно змінюватися в залежності від характеру виробництва.