В сучасному світі досить часто мова йде про ІТ-технології і професія спеціаліста з цього напрямку стає дедалі популярнішою. У зв’язку з цим у прекрасної половини людства з’явилася ще одна чудова можливість довести  чоловікам, що не існує поділу професій на чоловічі та жіночі. Програмування на сьогодні є спеціальністю, яка вважається однією з найсучасніших професій. Зараз кваліфіковані програмісти – це ті люди, які завжди здатні відшукати для себе роботу, тому що при активному розвитку комп’ютерних технологій зростає і попит на професіоналів, а із зростанням попиту підвищується і оплата за таку діяльність.

 В гендерному співвідношенні на даний момент сфера ІТ вважається переважно чоловічою. Незважаючи на те, що спеціальність «програмування» отримують 30-40% дівчат, дуже мало хто згодом вибирає роботу за цим напрямом.

Імовірно жінки-програмісти – це особливий і в деякій мірі неповторний клан, до якого відносять леді не схожих на працюючих в інших професіях представниць «слабкої» статі.

Така ситуація характерна не тільки для України, з тими ж проблемами стикаються в Європі та США. І є досить вагомі причини для невеликої кількості жінок серед програмістів. Одна з них - суспільні стереотипи. З дитинства прищеплюється думка, що комп'ютер більше підходить хлопцям, а дівчаткам достатньо лише мінімальних навиків користувача. Це саме послання транслюється в ЗМІ - в рекламі технічних новинок персонажем обов'язково буде чоловік. Хоча ні жіночий склад розуму, ні «жіноча логіка» не є перешкодою для роботи в технічній галузі. Про це говорить хоча б той факт, що першим у світі програмістом була саме жінка. Проте, мало хто з батьків захоче записати доньку до комп'ютерного гуртка, віддаючи перевагу більш традиційним заняттям.

Звичайно, жінки в ІТ-бізнесі теж працюють, їх небагато і вони, зазвичай, займають менш престижні посади. Багато випускниць технічних факультетів вважають за краще йти на посади секретарів і офіс-менеджерів, часто через те, що недостатньо в собі впевнені і не хочуть стикатися з дискримінацією, постійно доводячи, що їх компетентність не менша, ніж у чоловіків.

Для того, щоб змінити суспільну думку з цього приводу необхідний комплексний підхід – зміна сприйняття жінки-професіонала у суспільстві й популяризація технічних спеціальностей одночасно.

Вже сьогодні в деяких країнах жінки-айтішниці заробляють більше чоловіків. Тому, якщо ваша мрія стати ІТ-Леді, ніщо не повинно цьому завадити.