Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко, в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю, провела чергову зустріч в Черкаському міському центрі занятості щодо безпечного працевлаштування та легальної трудової міграції.

Учасники заходу дізнались про основні чинники, що спричиняють міграцію, її наслідки та ризики потраплянні в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

Особливу увагу Людмила Проценко звернула на шахрайським схемам, які застосовуються злочинцями та на алгоритм дій під час виїзду за кордон з метою працевлаштування. Розповіла про те, де можна перевірити інформацію про посередницьку фірму, яка надає послуги по працевлаштуванню за кордон. Крім того, присутні отримали інформацію про загальні правила безпечного виїзду за кордон.

Під час заходу пошукачі роботи переглянули документальний фільм «Сила небайдужості», в якому відтворено реальні події та справжні свідчення жертви про ситуацію, в яку вона потрапила.

Водночас Людмила Проценко ознайомила учасників з діяльністю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та основними напрямками роботи його регіонального Представництва. Шукачі роботи також дізнались про можливість бути залученими до Національного превентивного механізму, що діє за моделлю «Омбудсман+» та закликала учасників проявляти у житті свою небайдужість до того, що відбувається довкола них.

Черкаський міський центр зайнятості