Нещодавно фахівці Чорнобаївської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели інформаційні заходи для 20 безробітних за участю представників Чорнобаївського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Проведення спільних заходів стало доброю традицією, адже у зареєстрованих безробітних виникає досить багато запитань, які потребують фахового консультування. Цього разу мова йшла про легальну зайнятість, різницю між офіційним та неофіційним працевлаштуванням та правильність оформлення трудових книжок.

«Задекларована праця – це оплачувана діяльність за трудовим договором. Вона передбачає: безпечні та здорові умови праці з тривалістю робочого тижня до 40 годин;  зафіксовані в трудовому договорі та посадовій інструкції посадові обов’язки; регулярну (не нижче мінімальної) заробітну плату та сплачені податки і єдиний соціальний внесок; оплачувані відпустки (щорічну, додаткову, відпустку по догляду за дитиною тощо); право поєднувати навчання з роботою із збереженням зарплати; гарантії і компенсації (виплати в разі хвороби, народження дитини, допомога по безробіттю, пенсія) та ін. Натомість, незадекларована праця – це оплачувана діяльність, яка офіційно не оформлена або оформлена частково. Відповідно, ризики при виконанні роботи – на працівниках, посадові обов’язки можуть змінюватися на розсуд роботодавця. Також питання щодо заробітної плати, тривалості робочого тижня, відпусток, навчання, гарантій та компенсацій вирішує виключно роботодавець», – відмітила начальниця Чорнобаївського відділу обслуговування громадян  Наталія Грицай.

Завідувачка сектору профорієнтації Чорнобаївської районної філії Ольга Ведмідь ознайомила слухачів із послугами служби зайнятості та перевагами призначення допомоги по безробіттю для шукачів роботи, які працювали легально, а нині мають статус безробітного.

Наприкінці заходів учасники отримати фахові індивідуальні консультації, зокрема, щодо особистого страхового стажу, особливостей оформлення трудових книжок, умов призначення та виплати допомоги по безробіттю тощо.

Чорнобаївська районна філія ОЦЗ