Пошук роботи – досить тривалий і, сам по собі, не дуже цікавий процес. Це і є часто причиною відсутності активності у молоді на ринку праці. Але, якщо пошук заповітної роботи трансформувати у свого роду КВЕСТ, де є тиждень, щоб виграти, а якщо при цьому підключати друзів, знайомих, які також шукають роботу і влаштувати змагання – то результат не заставить на себе довго чекати.

Завдання може виглядати наступним чином.

Неділя

Традиційний день відпочинку, але тільки не для амбітних пошуковців місця роботи. Саме у вихідний потрібно підготувати всі необхідні документи, скласти резюме, супровідний лист. Крім твердого рішення знайти роботу, вам необхідно точно визначити, де і як її шукати. Не бійтеся найрізноманітніших способів і варіантів. Спробуйте побудувати свій власний план дій, сконструюйте свою власну «cітку», в яку неодмінно трапиться «золота рибка». Просто поставте перед собою певне завдання і складіть перелік всіх шляхів його реалізації. І це неминуче змусить вас почати діяти.

Попереду – непростий тиждень, але ж ви хочете виграти, тому – вперед!

Понеділок

Багато хто розпочинає трудовий тиждень пасивно, а для вас настав час активно діяти, хоч поки і в межах свого дому. Поспішіть проаналізувати ринок. Для успішного пошуку роботи потрібно задіяти можливості Інтернету, використовуючи такі джерела: Офіційний сайт державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості», де постійно оновлюється база вакансій по всій Україні, спеціалізовані сайти з пошуку роботи, сайти друкованих видань, кадрових агенцій, веб-сторінки компаній, соціальні мережі, форуми і т.д.

Складіть загальний список компаній, що вас зацікавили  в якості потенційних роботодавців. Обов’язково скористайтеся налаштуваннями, аби пошукова система автоматично надсилала на вашу електронну скриньку свіжі вакансії. Визначилися з топовим списком, тоді час розсилати своє резюме із зазначенням контактів.

Вівторок

День телефонних дзвінків - це найбільш зручний та доступний спосіб пошуку роботи. В першу чергу, зателефонуйте компаніям на адресу яких вчора надіслали резюме, з’ясуйте, чи його отримали. Пам’ятайте, що вас не бачать, і візитною карткою стає те, що ви говорите і як ви це робите. Цього дня варто згадати знайомих. Ваші рідні вже знають, що ви підшукуєте місце роботи, тому цю інформацію треба поширити серед друзів чи колишніх одногрупників. Зателефонуйте їм або зв’яжіться з ними через соціальні мережі, поінформуйте, яку роботу шукаєте. Чим більше коло знайомих довідається про ваші наміри, тим вищим буде шанс приступити до трудової діяльності.

Основним завданням на цьому етапі є домовленість про зустріч для проходження співбесіди.

Середа

Підготовка до співбесіди – це вже 50% успіху. Співбесіда є більш важливою, ніж будь-яка інша самопрезентація. Ви маєте зібрати інформацію про компанію, галузь, вакансії і навіть профілі людей в соціальних мережах (якщо вони там є), з якими ви будете зустрічатися. Крім того, необхідно добре знати своє резюме, а також бути готовим до запитань і підготувати власні. Роботодавці оцінюють кандидатів за трьома критеріями: перше враження, якість відповідей і якість питань. Пам'ятайте – вдалі запитання можуть перекрити деякі ваші недоліки! Попрацюйте над доводами своїх сильних і нейтралізацією слабких сторін. Запишіть їх на папері. Для кожної сильної сторони напишіть 1-2 досягнення, які ви зможете використовувати в якості прикладів, щоб довести їх. А щоб нейтралізувати слабкі, опишіть, як ви перетворили їх на досвід або як вам вдається з ними справлятися. Також перегляньте гардероб, підготуйте одяг для співбесід. Адже ви повинні бездоганно виглядати, щоб зацікавити працедавця.

Четвер

Ось вона. Співбесіда. Від якої залежить чи приймуть вас на бажану роботу.

Відразу відкиньте думку, що ви - стандартний фахівець, такий, як усі, просто добре робите свою роботу. Ви унікальні як особистість. Ваші професійні вміння й навички теж унікальні. Ось про це і розкажіть на співбесіді.

По закінченню співбесіди переконайтесь, що роботодавець отримав від вас повну і чітку інформацію; запитайте, які у вас перспективи і протягом якого часу ви можете очікувати на відповідь; посміхніться та подякуйте роботодавцю за розмову.

П’ятниця

Не тільки день перед вихідними, а й найбільш сприятливий час зайнятися роботою над помилками. По-перше, відпрацювати потрібні навички. Бути хорошим фахівцем, безумовно, важливо. Однак, часто перспективи працівника в компанії оцінюються виходячи з того, чи володіє він необхідними якостями для роботи на певній посаді. По друге, вдосконалити своє резюме. Попрацюйте над цим документом знову, зайву інформацію видаліть, зробіть акценти на головних пунктах, додайте унікальності.    По-третє, проаналізуйте, які компанії вам відповіли, хто із знайомих пообіцяв допомогти, складіть невеликий список, аби точно знати, з ким потрібно повторно зв’язатися, не соромтесь нагадувати про себе.

Субота

Останній день КВЕСТ-тижня з пошуку роботи. Час підведення підсумків та відповідей на ключові запитання:

- Чи дотримувались ви розпорядку протягом тижня?

- Чи точно виконували вказівки?

- Чи були активними і прагнули до перемоги?

- Чи отримали пропозицію роботи?

Якщо ви на всі запитання відповіли «Так», то ми вас вітаємо, ви – виграли! Навіть якщо ви поки не знайшли роботу своєї мрії, то це лише питання часу. Проте, якщо ви не змогли дати позитивні відповіді на запитання – значить у вас була низька мотивації і вам потрібно повторити гру з початку.