Економіка країни постійно зазнає злетів і падінь, і щоб орієнтуватися і вчасно реагувати на всі зміни, необхідно володіти багажем певних знань. Обравши в якості професії спеціальність «Фінанси і кредит», абітурієнт не помилиться. Це саме та можливість, завдяки якій можна не залежати від мінливості макро- і мікроекономічних показників. Звичайно, далеко не кожна посада передбачає стабільність і безхмарне майбутнє, однак завжди можна вчасно вжити адекватних заходів і не пустити кар'єру на самоплив.

Ким же можна працювати, маючи диплом за такою спеціальністю? Існує думка про обмежений список посад для людей, які обрали для себе напрямок «Фінанси і кредит». Але перелік можливих посад досить великий і охоплює різні сфери діяльності.

Фахівець з фінансів. Така посада існує в компаніях та установах різного рівня і форми власності. Управління грошовими потоками, зв'язок з партнерами (банками, податковою тощо), аналіз діяльності та рентабельності - все це повноваження фінансиста.

Банківський фахівець. У такій організації, як банк, маса можливостей для реалізації талантів і умінь. У зв'язку з широкою популяризацією банківських продуктів у населення, можна успішно просуватися по кар'єрних сходах в відділі видачі кредитів, страховому відділі, надаючи послуги з оформлення депозитів та продажу різних банківських продуктів.

Оцінювач. Це досить нова і специфічна спеціальність. Фінанси і кредити (вже оформлені або майбутні), активи, перспективність окремо взятого проекту, договору або продукту - всі ці фактори і багато інших оцінювачу необхідно систематизувати, звести воєдино і, як результат, визначити вартість того чи іншого об'єкта або процесу. Якоюсь мірою, це суб'єктивна думка фахівця, тим не менше, чим вища кваліфікація, професіоналізм, досвід, тим вищий рівень довіри до оцінювача, тим більше до нього прислухатимуться клієнти.

Інвестиційний консультант. Це посада, яку можна займати в якості штатного або періодичного фахівця. Вільне володіння інформацією, що стосується вигідного вкладення коштів, далекоглядність і вміння прораховувати майбутні події стануть надійною опорою і базою для успішної співпраці з менеджерами найбільших компаній і організацій.

Кризовий менеджер. Це професія, яка стала притчею во язицех, фахівець, обов’язки якого полягають у вмінні вивести підприємство з глухого кута. Труднощі, з якими стикається безліч бізнесменів, змушують їх шукати шляхи економії коштів, приймати оптимальні рішення для подальшої діяльності. Грамотний фінансист повинен допомогти в таких питаннях.

Головне в даній спеціальності те, що якщо ви здобули освіту спеціаліста в галузі фінансів і кредиту, то перед вами відкриваються двері безлічі фінансових підприємств, виробництв, промислових підприємств і банків. Вам доведеться вести операції з коштами, визначати загальну суму доходів і витрат підприємства, враховувати і прогнозувати майбутні доходи і збитки.

Важливо пам'ятати, що в процесі роботи вам доведеться провести комплексний аналіз ціни товарів і послуг, щоб найбільш точно визначити поточну обстановку на ринку і прогнозувати подальші стрибки вартості вгору або вниз. Головним чином кількість ваших обов'язків, відповідальність і рівень доходів буде прямо пропорційний вашим знанням і кваліфікації.

Звичайно, таке серйозне завдання, як прогнозування майбутніх доходів і складання звітів, не довірять відразу випускнику. Для цього вам буде потрібно набратися досвіду.

На початковому етапі ви зможете працювати звичайним фінансистом, а в подальшому кар'єрне зростання приведе вас до керівника відділу або до фінансового директора.

Також ви можете стати бухгалтером в будь-якій установі. Тут можливий кар'єрний ріст до посади головного бухгалтера. Але майте на увазі, що робота не по своїй спеціальності може привести до втрати навичок, які ви придбали у фінансовій сфері. Але це може бути виправдано, якщо маєте є кар'єрний ріст, гідну заробітну плату і особисту прихильність до улюбленої справи.