З метою формування відповідального ставлення безробітних до власного професійного майбутнього, як основи соціальної захищеності працівників, фахівцями Уманського міського центру зайнятості проведено інформаційні семінари під назвою «Легальна зайнятість» для 41 особи з числа безробітних за участю головного спеціаліста відділу призначення соціальних допомог та субсидій управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Алли Мовчан.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Алла Крупська розповіла про затребувані професії на місцевому ринку праці та ознайомила присутніх з послугами, які надає  служба зайнятості. Також надала інформацію про те, як захиститися від шахрайства при працевлаштуванні, як та за якими критеріями розпізнати недобросовісного роботодавця, за допомогою яких електронних сервісів можна заздалегідь зібрати інформацію про вакансії та на які документи слід першочергово звертати увагу під час працевлаштування.

«Сьогодні, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальну. Проте ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути», - наголошує Алла Крупська.

За словами Алли Мовчан, використання прихованих трудових відносин призводить до зменшення надходжень до бюджету держави, а відтак - зменшення джерел ресурсів для соціальних виплат. Вона також розповіла про зміни, які відбулися в призначенні житлової субсидії, наголошуючи, що ці зміни впроваджені з метою боротьби з тіньовою економікою та прихованою зайнятістю.

Під час семінару, учасники цікавилися порядком регулювання трудових відносин між працівником і працедавцем, а також уточнювали інформацію щодо можливості «купівлі» трудового стажу, тощо. На ці та інші питання кожен отримав кваліфіковане роз’яснення від фахівця.

 

Уманський МЦЗ