Днями директор Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості Надія Коломієць взяла участь в розширеному засіданні комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю заступника начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Анатолія Мовчана, начальника Канівської ДП Марти Негруци, начальника відділу обслуговування громадян № 8 «сервісний центр» ГУ ПФУ у Черкаській області Олега Вербука, начальника Державної виконавчої служби Наталії Гресь, представників провідних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради: фінансового (Лідія Бабанська), економічного розвитку (Ірина Рожкова), комунального майна та земельних ресурсів  (Наталія Єфіменко), надзвичайних ситуацій (Тетяна Зоць) та юридичного (Наталія  Лісова).

Особливу увагу звернено на суб’єктів господарювання, у яких за даними Головного управління ДПС у Черкаській області, у звітному періоді 2021 року здійснювалась виплата працівникам заробітної плати менше або на рівні мінімального розміру, наявна заборгованість по заробітній платі за 2021 рік. Відповідно не сплачено ПДФО до бюджету Канівської міської ради, відсутні виплати дивідендів по діючим підприємствам. У ході засідання заслухали пояснення та проблеми представників бізнесу, по яких існує ризик недоплати ПДФО із заробітної плати в зв‘язку з малою кількістю найманих працівників та низьким рівнем заробітної плати.        

Анатолій Мовчан наголосив, що у результаті нелегальної виплати заробітної плати в готівковій формі, «в конвертах», страждає вся територіальна громада, втрачаючи значні фінансові ресурси розвитку. 

Також було наголошено щодо обов’язкового застосування з 01.01.2022 року РРО та/або ПРРО фізичними особами-підприємцями, зокрема платниками єдиного податку II-IV груп, у розумінні Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 № 265/95-ВР» та можливість використання безкоштовного ПРРО.

Канівська міськрайонна філія ОЦЗ