Логіст - це фахівець з управління матеріальними і людськими ресурсами, що здійснює свої дії з метою оптимізації певних бізнес процесів.

Іншими словами, менеджер-логіст може відповідати за організацію економічного зберігання товарів, їхнє раціональне переміщення між складами або до споживача, а також кураторство процесу їхньої доставки водіями або транспортними компаніями.

Повний перелік обов'язків логіста обумовлює місце і специфіку його роботи. Так, наприклад:

логіст із закупівель – організує своєчасну доставку сировини і товарів на виробниче або торгівельне підприємство;

виробничий логіст – забезпечує отримання і зберігання сировини, матеріалів і товарів, а також організує їхнє переміщення між складами і структурними підрозділами підприємства;

транспортний логіст – співробітник, відповідальний за вибір оптимального (економічного і швидкого) способу доставки товарів і вантажів;

митний фахівець – логіст, робота якого полягає в оптимізації процесу проходження і оформлення вантажу на митниці.

Звичайно ж, професія логіста як і більшість адміністративних посад передбачає широкий спектр обов'язків, починаючи від ведення документообігу і закінчуючи управлінням людьми і логістичними операціями. Якісно виконувати такий об’єм робіт зможе тільки професійно підготовлений і грамотний фахівець.

Вимоги до логіста: уміння ухвалювати нестандартні рішення, високий рівень комунікативних навичок, здатність діяти в умовах жорсткого браку часу тощо. Робота логістом напевно підійде людям з розвиненими організаторськими і управлінськими якостями.

Тому, якщо ви відносите себе до них, бажаєте мати престижну, добре оплачувану професію і стати логістом, - почніть із здобуття фахової освіти за такими, наприклад, спеціальностями, як «Логістика», «Менеджер з логістики», «Транспортні технології», «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті», «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті».