Щороку кількість бажаючих відпочити за межами нашої країни збільшується. Як туристу вибрати країну, організувати поїздку і оформити всі необхідні документи? У цих питаннях допоможе розібратися менеджер з туризму. Найвищим професіоналізмом такого фахівця вважається втілити мрію клієнта. Важливо правдиво розповісти про плюси й мінуси туру, країни, врахувати фінансові можливості клієнта і надати самостійний вибір. Робота менеджера з туризму в туристичному агентстві відрізняється від туроператорської фірми. У першому випадку менеджер в основному оформляє путівки та веде постійний супровід туристів. У туроператорській фірмі колектив великий. Одні бронюють квитки, місця в готелях, інші оформляють візи, треті готують рекламні буклети і продають готові маршрути.

Плюси професії:

  • туристична галузь одна з найбільш вигідних і перспективних;
  • можливість побувати в багатьох країнах;
  • гарний заробіток.

70% робочого часу в туристичному агентстві займає спілкування з клієнтами. Фахівець має бути веселим, уважним і привабливим. Професіонал обмальовує красу заморського курорту і вміє слухати клієнта.

Дуже важливо для менеджера вміти оперативно розв'язати негативну ситуацію, не втрачаючи при цьому робочого ритму. Адже проблема одного туриста не повинна позначитися на інших.

Часто в поїздках по рекламних турах всього за тиждень потрібно оглянути масу готелів, їх номерний фонд, інфраструктуру, оцінити екскурсійні програми, вивчити пам'ятки країни. Тут треба мати не тільки гарну пам'ять, але все записувати і структурувати спостереження. Це стане в нагоді потім, коли будуть питання клієнтів.

Кар'єра менеджера з туризму починається з помічника менеджера. Спочатку робота на телефоні, потім з клієнтами. Далі можна стати фахівцем в одному з цих напрямів. У туроператорських фірмах є перспектива зробити кар'єру.