Як ефективно, легко і швидко знайти роботу? Питання працевлаштування хвилює багатьох.     Існує кілька найбільш популярних і доступних варіантів пошуку - кожен з них має свої плюси і мінуси. Розглянемо один із них детальніше, можливо, це допоможе зорієнтуватися і швидше знайти роботу тим, хто її потребує. Один з найбільш швидких способів знайти роботу – це задіяти в пошуку всю свою мережу контактів і знайомих.

         Нетворкінг (англ. Networking, net - мережа і work - працювати) - це соціальна і професійна діяльність, спрямована на те, щоб за допомогою кола друзів і знайомих максимально швидко і ефективно вирішувати складні життєві завдання (наприклад, знайти роботу).

Нетворкінг - це спілкування, встановлення контактів і зв'язків з метою охоплення найбільшої кількості людей, які дізнаються про вас, ваші навички, уміння, якості, які нададуть вам потрібну інформацію і, можливо, порекомендують вас при нагоді роботодавцю. Це вміння підтримувати стосунки з великою кількістю людей. Родичі, однокласники, сусіди, знайомі - це все учасники процесу нетворкінгу. Кожен з них цікавий і вимагає постійної і особливої ​​уваги.

         Поняття нетворкінгу передбачає важливість будь-яких контактів. Кожна випадкова зустріч несе в собі незрозумілу або невидиму, на перший погляд, закономірність. Оцініть в собі вміння утримувати і розкривати для спілкування кожну зустріч. І, якщо відчуєте в цьому необхідність - попрацюйте над цим умінням.

Правила нетворкінгу

1. Встановлюючи контакти, будьте ініціатором, при знайомстві з людиною зробіть крок назустріч.

2. Вмійте не тільки брати, а й віддавати. Звичка запитувати людей, чим ви можете їм допомогти - це стратегія, результати якої незабаром вас приємно здивують.

3. Найбільш близькими часто виявляються самі далекі родичі, найдальші зв'язки виявляються найбільш корисними.

4. Слід використовувати для знайомства якомога більше різних засобів і способів: Інтернет, соціальні мережі, особисті та ділові зустрічі, конференції, вечірки і т.д.

5. До нових знайомств потрібно завжди бути готовими: тримайте при собі власні візитки, вивчіть правила подачі і отримання візитки від співрозмовника.

6. В спілкуванні будьте привітними і доброзичливими.

Бажаємо успішного працевлаштування!