Нейробіологія - наука, що вивчає функціонування, розвиток, генетику, біохімію, фізіологію, поведінку і патологію нервової системи. Вивчення людського мозку є  наука,  що включає в себе багато рівнів його вивчення, від молекулярного до клітинного рівня, а також на найвищому рівні - рівні нервової системи в цілому.
Нейробіологів  часто плутають з психологами. На відміну від психології, нейробіологія є більш точною наукою. Нейробіологія пов'язана також з нейрофізіологією, яка вивчає особливості протікання фізіологічних процесів в мозку людини і зміни в психічній діяльності.

Нейробіолог  - це фахівець, який займається дослідженням мозку, вивченням принципів його роботи. Бере участь в розробці систем штучного інтелекту, займається обчисленням нейронаук, розробкою математичних моделей роботи нервової системи і мозку.

У цю професію фахівці приходять з біології, теоретичної фізики і математики, професіонали в області комп'ютерних технологій, які займаються створенням систем штучного інтелекту. Для того щоб бути хорошим нейробіологом, потрібно також володіти такими особистісними якостями: точність, уважність, скрупульозність, посидючість, послідовність, працьовитість. Та професійними: фундаментальна підготовка в області біології, фізики та математики, знання в області нейрогенетики, нейрофізіології, нейрохімії, актуальні знання в області засобів діагностики і виміру показників роботи нервової системи, навички комп'ютерного моделювання

         Щодня фахівці стикаються з вирішенням наступних питань:

  • як працює мозок і нейронні мережі на різних рівнях взаємодії, від клітинного до системного рівнів;
  • якомога достовірно виміряти реакції мозку;
  • які зв'язки, функціональні, анатомічні та генетичні, можна простежити в роботі нейронів на різних рівнях взаємодії;
  • які з показників роботи мозку можна вважати діагностичними або прогностичними в медицині;
  • які лікарські засоби треба розробляти для лікування і протекції патологічних станів і нейродегенеративних захворювань нервової системи.

Вчені-нейробіологи можуть вирішувати абсолютно різні завдання і відповідати, часом, на найнесподіваніші питання. Як відновити роботу мозку після перенесеного інсульту і які клітини в тканинах мозку людини впливали на його еволюцію - всі ці питання в компетенції нейробіологів. А ще: чому кава бадьорить, чому ми бачимо сни і чи можна управляти ними, як гени визначають наш характер і будова психіки, як робота нервової системи людини впливає на сприйняття смаків і запахів, і багато інших.

Незважаючи на безліч досліджень в нейробіології і підвищений інтерес з боку наукового товариства, менш популярною ця наука не стає. Тому ще кільком поколінням учених належить розгадувати загадки, які приховує в собі людський мозок і нервова система.