Дуже швидко Земля стає планетою міст, а не сіл. За інформацією дослідників, у 2025 році частка міського населення зросте майже до 80%. Планувати, будувати і обслуговувати нові мегаполіси, що швидко ростуть, повинні будуть фахівці, які вміють створювати комфортне міське середовище. На ринку праці вже з’явився попит на кваліфікованих планувальників - урбаністів.

Це професія творча. Треба відчувати, як потрібно організувати простір і створити оптимальне для жителів міста середовище. Урбаніст повинен знатися на міському плануванні,  розуміти, як влаштовано в місті землекористування: забудова, транспортна система та інше. До його першочергових завдань входить проектування міст і їх інфраструктури з врахуванням новітніх технологій, у тому числі, із використанням смарт-технологій, наприклад, встановлення «розумного» дорожнього покриття з датчиками контролю стану дороги, а також «розумними» знаками, розміткою і системами відеоспостереження.

Урбаністів також залучають в якості консультантів або як дослідників, щоб виявити проблеми міста, району, вулиці, окремого проекту або навіть двору. За рахунок всебічного аналізу виявляються всі проблемні місця і їх закономірності, і на підставі вже цієї роботи готуються концепції, які в подальшому опрацьовуються і реалізуються вже окремими фахівцями. Наприклад, у вітчизняній практиці урбаністів часто залучають для комплексного дослідження забудови територій, для створення майстер-планів розвитку і розробки міських проектів.

Де здобути професію? Підготовку кадрів за цим напрямом здійснюють навчальні заклади будівельного та архітектурного напряму, зокрема, у Київському національному університеті будівництва і архітектури відкрито факультет урбаністики та просторового планування.

А ще майбутнім абітурієнтам корисно знати, що для оволодіння професіями у сфері управління містом важливі знання з таких навчальних дисциплін як геометрія, креслення, географія, фізика, хімія, математика, економіка.