оп

Історію називають наставницею життя, адже для того, щоб впевнено будувати майбутнє, людина повинна знати своє минуле. Час являє собою не пряму лінію, а, швидше, спіраль: події повторюються на кожному витку, нехай і видозмінюючись під впливом епохи. Знання минулого дозволяє запобігти помилок в сьогоденні, в цьому-то і полягає цінність історії як науки та істориків як вчених.

Але це все теорія, а як ця цінність історії проявляється на практиці? Знання історії, наприклад, є необхідним фахівцям у галузі юриспруденції. Система держави і права не виникла сама по собі, вона розвивалася протягом століть під впливом змін у суспільстві. Щоб упевнено оперувати сучасними законами, необхідно розуміти, як вони виникли. Саме тому майбутні юристи обов'язково вивчають історію держави і права.

З цієї ж причини знання історії необхідно політологам. Політологія - наука про політику - безпосередньо пов'язана з історією, адже для того, щоб аналізувати політичні процеси, що відбуваються в суспільстві сьогодні, потрібно знати, як ці процеси проходили в минулому. Тож якщо ви хочете пов'язати свою кар'єру з політикою, доведеться приділити досить багато часу вивченню історії.

Тим, кого приваблює дослідження життєдіяльності наших предків, цікавою буде професія археолога. Археологи вивчають минуле людини за речовими доказами, а ще у них є можливість подорожувати. Зрозуміло, не варто думати, що всі розкопки будуть такими ж захоплюючими, як пошуки Трої Генріхом Шліманом, але все-таки є в професії археолога певна романтика.

Деякі професії, пов'язані з історією, лежать на стику історії та інших наукових дисциплін: традиційні методи дослідження в цих дисциплінах поєднуються з інноваційними. Як приклад, можна привести таку цікаву сферу діяльності,  як генетична генеалогія. У ній тести ДНК поєднуються з традиційними генеалогічними методами дослідження. Для роботи в цій сфері, крім знання історії потрібно знання біології.

Тим, хто мріє обрати професію, пов'язану з мистецтвом, також доведеться вивчати історію. Мистецтвознавцям - історію мистецтва, музикознавцям - історію музики і т. п.

Якщо професія мистецтвознавця здається «недостатньо практичною», ви помиляєтеся. Одне з можливих практичних застосувань професії мистецтвознавця - це оцінка вартості творів мистецтва і визначення їх автентичності. Досвідчений мистецтвознавець може знайти роботу в приватній галереї або аукціонному домі, а також в компанії, що надає професійні послуги зі страхування предметів мистецтва.

Майбутнім фахівцям в області іноземних мов (перекладачам, викладачам, філологам) також слід готуватися до вивчення історії мови, адже для розуміння багатьох закономірностей в сучасних мовах слід знати, якими ці мови були в минулому і як вони змінювалися з плином часу. Крім того, при вивченні іноземної мови завжди вивчається історія та культура країн, жителі яких розмовляють цією мовою, бо не можна вивчати мову у відриві від культурного та історичного контексту.

Знання історії потрібно антропологам і архіваріусам, дипломатам і журналістам, екскурсоводам і соціологам, етнографам і краєзнавцям... Продовжувати цей список можна дуже довго. По суті, в тій чи іншій мірі з історією пов'язана практично будь-яка гуманітарна професія, тому що вивчення минулого є фундаментом для аналізу сьогодення і прогнозування майбутнього.