Обираючи професію, дехто замислюється над тим, що робота в певних сферах професійної діяльності може бути спокійною, а в деяких – пов’язана з постійним нервовим напруженням. Фактори стресу в багатьох професія визначаються різними чинниками. Це і тривалість робочого дня, і необхідність спілкуватися з великою кількістю людей, і вірогідність конфліктних ситуацій, і багато інших. Звичайно, не можна дати гарантії, що в тій чи іншій професійній діяльності можна обійтися взагалі без стресових ситуацій, які негативно впливають на здоров’я людини. Однак обрати професію, яка в подальшому забезпечить вас відносно спокійною роботою – цілком реально.
Які ж професії, як свідчать проведені дослідження, не потребують значного емоційного напруження, але, разом з тим, здатні принести задоволення результатами роботи?
По-перше, математик. Основні стресові моменти цієї професії – необхідність дотримання максимальної точності. Однак в цілому даний напрямок професійної діяльності не приносить людям, які в ньому працюють, сильних хвилювань, адже вони мають справу з теоретичними поняттями, від яких не залежить чиєсь життя.
По-друге, архіваріус. Ця професія передбачає в основному планування і підтримання порядку в різних зібраннях та колекціях. Рівень стресу – мінімальний. Архіваріус сам вирішує, як організувати робочий процес, до того ж, він знає, що якщо і виникнуть помилки, то вони не приведуть до непоправних.
По-третє, лісничий або інший спеціаліст сфери охорони природи. Люди цієї професії більшу частину свого життя проводять на свіжому повітрі. І це сприятливо впливає не лише на фізичний стан, але і на психологічний. У багатьох – відносно вільний робочий графік.
Тому, якщо при виборі майбутньої професії фактор стресу в силу особистих побажань чи внаслідок медичних показань є для вас визначальним, можливо вищезгадані або ж близькі їм професії – саме для вас.