оп

Одним з основних джерел інформації про навколишній світ для людини є зір. Його значення для людини просто неоціненне. Саме завдяки очам ми здатні бачити, розпізнавати форму предметів, їхню відстань від нас і один від одного, колір та багато інших характеристик.

Лікар-офтальмолог (назва цієї лікарської спеціальності походить від грецького слова ophtalmos – «око») – це фахівець, який допомагає підтримувати наш зір на належному рівні.

Коротка характеристика професії

Окуліст займається діагностикою, профілактикою, лікуванням різних захворювань зорової системи, а також підбором окулярів і контактних лінз.

Необхідні риси, якими повинен володіти спеціаліст

Терпіння, увага і доброзичливість до пацієнта.

Вимоги до освіти

Вища освіта за спеціальністю «Лікувальна справа».

Офтальмологу важливо розуміти, як влаштоване око, до яких захворювань воно чутливе, які хвороби інших органів і зовнішні чинники можуть негативно вливати на нього. Він зобов'язаний знати всі методи діагностики і лікування вад зору, вміти підібрати підходящий спосіб догляду за очима та профілактики очних захворювань. 

Місце роботи

Державні лікарні, приватні клініки, інститути.

 

Це одна з найбільш затребуваних медичних професій. Кількість людей з проблемами зору не зменшується, і попит на послуги офтальмологів навряд чи коли-небудь піде на спад.