Пошук роботи вимагає не тільки професійних знань, але й загальних правил поведінки, вміння ефективно використовувати конкретні ситуації, що виникають на цьому етапі. 

1. Важливий  крок до вдалого працевлаштування, який ви можете зробити, - зібратися з думками. Перш за все, вирішіть для себе, чого ж ви все таки хочете від майбутньої роботи. Обов'язково запишіть свої очікування по пунктах: розмір заробітної плати, страховка, колектив, наявність соціального пакету.

2. Налаштуйтеся на те, що пошук нової роботи може зайняти досить тривалий час. Не припиняйте його до тих пір, поки у вас на руках не буде пропозиції, яка вас влаштовує.

3. Використовуйте всі доступні вам джерела інформації про вакансії: інтернет-сайти, газети, оголошення в транспорті. На сьогоднішній день все більше і більше роботодавців віддають перевагу віртуальному способу пошуку фахівців. Крім того, що ви самі можете залишити своє резюме на сайті компанії, яка вас цікавить, або сайті з працевлаштування, всесвітня павутина запропонує вам величезну кількість вакансій.

4. Підключіть до процесу вашого працевлаштування знайомих, сусідів, родичів, колег по старих місцях роботи. Від них найпростіше отримати інформацію про наявність вакансій, та про те наскільки сумлінний той чи інший роботодавець, як він ставиться до своїх співробітників.

5. Скористайтеся можливостями державної служби зайнятості. Тут ви можете безкоштовно скористатися банком вакансій, а також отримати консультацію фахівця, який підкаже вам, як вести себе на співбесіді, з чого починати спілкування з роботодавцем тощо.

6. Збираючись на ярмарок вакансій, візьміть з собою резюме, ручку і блокнот. Одягніться в діловому стилі - можливо, вам належить зустріти свого майбутнього керівника. У ході ярмарку відвідайте кожен стенд, поговоріть з представниками кожної компанії. Зберіть брошури та інші рекламні матеріали компаній, щоб детальніше ознайомитися з ними пізніше.

7. Якщо ви чітко уявляєте собі, чим хочете займатися, то рекомендується роздобути координати компаній, що займаються діяльністю в цікавій для вас сфері. Попередньо зателефонувавши і впевнившись, що компанія дійсно розширюється або зацікавлена ​​в припливі свіжих кадрів, можете сміливо відправляти резюме. Воно не залишиться без уваги, якщо ви з'ясуєте прізвище керівника відділу персоналу та адресуєте своє послання саме йому. Адресність - досить гарний хід. Також потенційного роботодавця можна зустріти на численних виставках, конференціях, презентаціях.

8. Паралельно з пошуком вакансії не забувайте збирати інформацію про інші підприємства, які вас зацікавили, їх історію, продукцію, корпоративні правила. Це допоможе вам, зокрема, підготуватися до співбесіди, щоб справити враження на роботодавця. Добре продумайте і аргументуйте приклади особливих професійних якостей, які вигідно відрізняють вас від інших кандидатів. Після кожної співбесіди нагадуйте про себе людям, з якими зустрічалися.