Наше життя і його якість швидко змінюються завдяки стрімкому розвитку науки і високих технологій. Кожен день приносить в наше життя якісь нововведення. Вони носять різний характер. Одне з таких нововведень – це STEM.

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює науки (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент, який доповнюється інноваційними технологіями. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Стрімка еволюція технологій веде до того, що в недалекому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, і всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо популярними будуть фахівці біо- та нано-технологій.

Нижче представлені декілька варіантів розвитку:

  • технології – впровадження нових технологій, таких як штучний інтелект, методи великих даних та ін., в сільське господарство – шлях до кращих результатів.
  • генетика – науковці покращують генетику рослин та тварин, що дозволяє поліпшувати кожне нове покоління, таким чином ми отримуємо більш ефективні рослини, культури та тварин.
  • побічні продукти – стале рішення задля збереження навколишнього середовища для майбутнього. Використання побічних продуктів може дозволити фермерам використовувати свої ресурси максимально ефективно.
  • вертикальне землеробство – кількість землі для обробки обмежена, тому вертикальне землеробство – потенціальне вирішення проблеми задля досягнення більшої продуктивності.

Також у STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.).

Існує багато професій, що вже сьогодні напряму пов’язані зі STEM, як приклад:

  • наука – фахівець з питань навколишнього середовища, генетик тварин, генетик рослин.
  • технології – ІТ-програміст, ІТ-розробник додатків, ІТ-розробник програмного забезпечення.
  • інженерія – інженер-електрик, інженер-дизайнер, інженер-механік.
  • математика – фінансовий аналітик, ревізор, аналітик з кліматичних змін.

Впровадження STEM-освіти змінить економіку нашої країни, зробить її більш інноваційною та конкурентоспроможною. Тож вибір кар’єри STEM може вплинути на майбутнє. А потреби у STEM-фахівцях зростають у 2 рази швидше, ніж в інших професіях, тому що STEM розвиває здібності до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування та критичного мислення.