Більшість претендентів вважає, що визначити, як же пройшла співбесіда, неможливо, а результат вони дізнаються згодом, і наполегливо чекають дзвінка від роботодавця.
Щоб не сподіватися дарма, достатньо всього лише придивитися до «мови тіла» майбутнього начальника або HR-менеджера - це допоможе зрозуміти, що він насправді про вас думає.

Отже, ось 12 варіантів поведінки співбесідника, за якими можна зрозуміти, що на цю роботу вас, швидше за все, не візьмуть.

1. Він не дивиться вам в очі

Він дивиться куди завгодно, але тільки не на вас, і іноді навіть хочеться сказати: "Ей, я тут!". Можливо ви йому не цікаві. Щоб привернути увагу до себе, змініть інтонацію голосу, додайте напору і впевненості, постарайтеся налагодити контакт.
2. Він закривається і відсторонюється від вас

"Закрита поза" - це схрещені руки або ноги, які ніби огороджують людину від співрозмовника. Про бажання швидше закінчити розмову можуть свідчити спроби відсунутися далі і часті погляди на двері.

3. Він відволікається

Якщо співрозмовник під час розмови перевіряє пошту, читає новини чи ходить по кімнаті - значить у нього є важливіші або цікаві справи

4. Він несподівано закінчує співбесіду

Якщо ваша розмова тільки почалася, а менеджер відразу ж її закінчує - значить вже зрозумів, що ви не підходите для цієї посади. Може, звичайно, він володіє особливими телепатичними здібностями і відразу ж все про вас зрозумів. Але вірогідність цього дуже мала.

5. Він вам не посміхається

Хоча тих, хто проходить повз, заходить в кабінет або тих, з ким він розмовляв за 5 хвилин до вашої зустрічі, він обдаровує посмішкою. Не варто занадто сильно акцентувати увагу саме на посмішці, можливо людина просто розділяє серйозну роботу і жарти з колегами.

6. Він переходить у наступ

Коли співбесіда перетворюється на битву, менеджер поводиться напористо й навіть агресивно - це погано. Хоча, можливо, він намагається перевірити, як ви реагуєте на стрес.

7. Вас не слухають

Ви ніби говорите не з людиною, а зі стіною - вам ставлять одні і ті ж питання, перепитують, вас не розуміють. Хороший спосіб привести співрозмовника "в себе" самому почати ставити питання, які змусять його сконцентруватися.

8. Здається, ніби ваше резюме читають вперше прямо під час співбесіди.
Може бути людина дійсно дуже зайнята, але зазвичай перед співбесідою резюме вичитують і відсівають зовсім невідповідні.

9. Вам неприємний ваш діалог

Ви відчуваєте себе некомфортно, бесіда не найкраща з самого початку, в розмові все частіше виникають паузи, які свідчать про те, що вам немає про що говорити. Знаєте, як буває - ви тільки почали розмовляти з людиною, і вже розумієте, що це "споріднена душа". А тут все навпаки. Ваші емоційні враження від співбесіди дуже важливі, щоб зрозуміти, показали ви себе гідно.

10. Вам не розповіли про те, що буде далі.

Далі можуть бути інші етапи співбесіди, випробувальний термін, завдання, щоб перевірити вашу компетентність. Але нічого з цього на співбесіді не згадали.Можливо, для вас цих кроків і не буде?

11. Прощальне рукостискання було так собі.

Перед інтерв'ю ви обмінялися емоційним рукостисканням, яке видавало зацікавленість і ентузіазм, а після - рукостискання стало лише формальністю, обов'язковим беземоційним ритуалом прощання. Це означає, що запал, який був на початку зустрічі, безслідно зник.

12. Вам пропонують поговорити з помічником, а не з тим, хто буде наймати вас на роботу.

Можливо це означає, що у вашій кандидатурі не дуже й зацікавлені, вас розглядають як "запасний варіант".

Запам'ятайте ці ознаки - вони допоможуть розпрощатися з ілюзіями. Але потрібно розуміти: це не істина в останній інстанції, вони лише допомагають скласти вірне враження і не витрачати час на очікування обіцяного дзвінка, якого так і не буде. Ми маємо враховувати і об’єктивні життєві фактори, адже кожен керівник, в першу чергу, людина. Відсутність посмішки може означати лише те, що щось зіпсувало вашому співрозмовнику настрій ще до вас, а наполегливі погляди на двері - що ви говорите з дуже зайнятою людиною, але він готовий вас вислухати і оцінити неупереджено.

Навіть якщо співбесіда пройшла невдало - це ще не означає, що "все пропало". Просто вам відмовив один з великої кількості роботодавців. Але не обов'язково відмовлять інші. Тим більше у вас є можливість зрозуміти, що ж пішло не так і виправитися.