Що дозволяє молодим людям визначитися у власних мріях, починаннях, здібностях та оптимально вибрати подальший шлях розвитку? Як знайти свою дорогу в житті, своє призначення, свою справу? Простіше кажучи, що слід враховувати, обираючи професію?

1. Захоплення. Тільки в справі, якою щиро захоплений, можна досягти великих результатів і стати професіоналом. До того ж така робота буде приносити моральне задоволення і радість від досягнутого результату.

2. Схильність. Навіть якщо захоплення стосуються всього потроху, все-таки,  є та чи інша область знань, яка дається легше. Тому, маючи схильність до математики, не варто обирати професію лікаря.

3. Динамічність. В залежності від типу характеру потрібно вирішити, якої динаміки повинна бути майбутня професія. Або це офісна паперова робота; або постійні відрядження і спілкування з людьми.

4. Затребуваність. Кожній людині, незалежно від освіти, хочеться отримати визнання, бути поміченим, знайти роботу за фахом. Тому логічно обрати професію, яка затребувана на ринку праці.

5. Погляд з боку. Непогано порадитися з родичами та близькими людьми. Вислухати їхні поради буде дуже корисно. Правда, приймати до уваги рекомендації слід з обережністю. Можливо, батьки виконують нереалізовані свого часу свої власні мрії? Тому непогано було б звернутися також до фахівців з профорієнтації найближчого центру зайнятості або філії.

6. Практика. Можемо порадити розширювати своє коло знайомих, більше спілкуватися з успішними людьми, дізнаватися досвід їх професійного становлення. До того ж непогано влаштуватися попрацювати за обраною професією. Нехай це буде навіть безкоштовно, але дозволить вивчити специфіку професії.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ