Пошук першої роботи може виявитися важким досвідом, особливо в той час, коли всі шукачі роботи стикаються з високою конкуренцією на робочі місця.

Але намагайтеся бачити в перешкодах додаткову мотивацію для досягнення поставленої мети. До тих пір, поки ви просто переглядаєте списки вакансій на різних ресурсах, насправді ви не займаєтеся пошуком роботи. В реальності це заняття включає в себе інвестування часу і енергії в щоденні пошуки, підготовку резюме, розсилання листів роботодавцям, відпрацювання співбесіди, відточування навичок спілкування. Якщо ви зневажаєте активним пошуком роботи, ви значно знижуєте свої шанси на успіх.

Будьте реалістичні в очікуваннях. Ви тільки закінчили навчання і тепер збираєтеся отримати роботу своєї мрії? Це велика помилка - витрачати енергію на пошуки ідеальної роботи, замість того щоб знайти першу роботу в житті. Перегляньте свої очікування і пам’ятайте, що дорога до фінішу починається зі старту! Реальність така, що на сьогоднішній день у вас немає потрібного досвіду для отримання престижної і високооплачуваної роботи. Тому вам належить почати з самого початку. Чим раніше ви приймете цю реальність, тим легше вам буде вирішити поставлену задачу.

Замість того, щоб прокидатися вранці похмурими і незадоволеними, починайте ваш день з посмішкою та оптимізмом. Будьте готові вкладати багато сил і енергії в наполегливий пошук.

Підготуйте бездоганне резюме та супровідний лист. І не хвилюйтеся, що внаслідок відсутності досвіду роботи вам нічого написати в резюме – такий його вид, як функціональний, якраз і стане в нагоді. Тож дізнайтеся з достовірних джерел, як його складати – і дійте! Уникайте помилок і неправильних відомостей. Переконайтеся, що при складанні обох документів ви врахували всі важливі нюанси. Попросіть ваших викладачів чи наставників надати рекомендації. Ви не знаєте точно, в який момент вони вам знадобляться, але буде дуже добре, якщо рекомендаційні листи завжди будуть у вас напоготові.

Подбайте про презентабельний образ в інтернеті. Якщо у вас вже є сторінки в соціальних мережах, варто редагувати їх, долучитися до професійних спільнот/груп тощо, щоб продемонструвати свою професійну компетентність. Експерти відзначають, що більшість роботодавців переглядають профілі претендентів, і їхня думка про кандидатів значно залежить від того, що вони побачили в соціальних мережах або блогах.

І ще – відсутність досвіду компенсуйте активним інтересом і бажанням працювати. А також - дізнатися щось нове. Ніхто не захоче вас найняти, якщо ви створили образ людини, яка повністю впевнена у своїх знаннях і вважає, що не потребує додаткової освіти і професійного розвитку. Пам’ятайте, що процес навчання ніколи не зупиняється.