Корупція впливає на всі сфери суспільного життя і зачіпає інтереси усіх громадян. Ефективна боротьба з корупцією можлива тоді, коли кожен громадянин обізнаний із своїми можливостями викривати корупцію, впевнений у належному захисті його прав від можливих заходів негативного впливу, а у суспільстві сформована повага до викривачів корупції як відповідальних громадян.
Розгляд повідомлень про корупцію в Черкаському обласному центрі зайнятості здійснюється безпосередньо провідним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції за сукупності наступних умов:
- містить інформацію про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (надалі – Закон):
- порушення обмежень щодо отримання подарунка;
- запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
- порушення встановлених обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
- порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб;
- порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
- недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
- порушення вимог фінансового контролю;
- порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання та виявлення корупції;
- порушення вимог проведення спеціальної перевірки;
- якщо наведена у повідомленні інформація стосується конкретної особи;
- повідомлення містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону (надалі – корупційне правопорушення), вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби. Відповідно до пункту 1 статті 538 Закону України: «Викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень …»
КАНАЛИ ПОВІДОМЛЕННЯ:
внутрішні канали повідомлення – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу;
зовнішні канали повідомлення – шляхи повідомлення інформації викривачем через фізичних чи юридичних осіб, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки;
регулярні канали повідомлення – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації викривачем НАЗК, іншому суб’єкту владних повноважень, до компетенції якого належить розгляд та прийняття рішень з питань, щодо яких розкривається відповідна інформація.
Повідомити про вчинення посадовими особами Черкаського обласного центру зайнятості правопорушення, пов’язаного з корупцією можна наступними шляхами:
-через єдиний портал повідомлень викривачів за посиланням: https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/;
-письмово листом за адресою: м. Черкаси, вул. Володимира Ложешнікова, 56,
- електронним листом на e-mail: Korup_ocz@ckocz.gov.ua;
-за телефоном 0-800-600-528 з 8.00 год. до 17.00 год. у робочі дні;
-письмово листом за адресою: м. Черкаси, вул. Володимира Ложешнікова, 56, скринька для кореспонденції розміщена в холі адміністративної будівлі ОЦЗ перед постом охорони.
Повідомлення про порушення вимог Закону може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно) та іншої інформації, яка ідентифікує заявника. Повідомлення буде розглянуто, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. У разі недотримання вказаних вимог, повідомлення не розглядається. Також не розглядаються повідомлення, в яких містяться нецензурні або образливі вирази, погрози життю, здоров’ю чи майну посадових осіб ОЦЗ, а також членів їх сімей. Текст таких повідомлень буде надсилатись до правоохоронних органів.
Відповідь заявнику про результати розгляду повідомлення надається, у разі зазначення ним поштової адреси або електронної пошти.
УВАГА! Письмові повідомлення, зокрема в електронному вигляді підлягають розгляду в обов'язковому порядку за наявності таких реквізитів:
- прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада в ОЦЗ;
- тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
- прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).