30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Служба зайнятості, в свою чергу, провадить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед зайнятого населення та безробітних з метою упередження громадян від можливості потрапляння в тенета шахраїв.

Протягом тижня, починаючи з відзначення дня протидії торгівлі людьми, Черкаською обласною службою зайнятості було проведено ряд тематичних заходів.

Так, фахівці Золотоніської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з спеціалісткою місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяною Жалобною та начальницею сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Наталією Рибак, провели профінформаційний семінар: «Ризики нелегальної трудової міграції та загрози торгівлі людми» за участю безробітних громадян.

Відповідні семінари для пошукачів роботи було проведено в Тальнівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості, Черкаській районній філії обласного центру зайнятості, Маньківській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості та ін.

У ході семінарів особливу увагу спікери звертали на ризики нелегальної тіньової зайнятості та види шахрайства при працевлаштуванні.

Зокрема, наголошувалося, що трудові відносини між роботодавцем та працівником повинні будуватися на законодавчій основі, адже лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.

Під час заходів безробітні громадяни переглядали відеофільм - «Життя на продаж», де відтворені реальні події та свідчення жертв торгівлі людьми.

Продовжуючи роботу щодо підвищення рівня поінформованості щодо проблеми торгівлі людьми, фахівці Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості разом з фахівцями управління соціального захисту населення та відділу у справах дітей Христинівської райдержадміністрації, долучилися до проведення вуличної акції «Лабіринт можливостей», що відбувалася на центральній площі міста. У ході проведення заходу кожен міг отримати корисну інформацію щодо правил безпечної міграції та уникнення ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми.

У Смілянському міськрайонному центрі зайнятості учасниками заходу, присвяченому запобіганню нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми, стали 20 безробітних громадян.

Заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Інна Дмитренко коментує: «Я розповідаю людям про ризики роботи за кордоном та про те, як відрізнити шахраїв серед посередників у працевлаштуванні. Ми розглянули різні програми та джерела достовірної інформації про вакансії за кордоном. Учасники семінару тепер зможуть відрізнити фейкові пропозиції від достовірних. Семінар був емоційним, а його учасники зрозуміли, що легальне працевлаштування надзвичайно важливе».

Слід також взяти до уваги думку соціального партнера обласної служби зайнятості - Черкаської благодійної організації «Від серця до серця» про те, що суттєвою проблемою є торгівля людьми з розумовими чи фізичними обмеженнями з метою їх експлуатації в жебрацтві. Таких людей часто вводять у залежність від дешевих наркотиків та алкоголю. Торгівці вдаються до шантажу, використовуючи компрометуючі матеріали, наприклад, фотографії, зроблені під час першого епізоду експлуатації, і змушують людину повертатись до експлуататорів після недовгого перебування вдома. Це може повторюватися декілька разів, перш ніж жертва вирішить втекти, або звернутись до правоохоронних органів і розірвати трудову неволю.

Тож наголошуємо, що інформацію та консультацію перед виїздом за кордон, громадяни можуть отримати, зателефонувавши на Національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527(безкоштовно з мобільних телефонів в межах України).

Також діє Гаряча лінія МЗС України для громадян, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238-16-57.

За допомогою можна звернутися до громадських організацій: (0472)71-22-54 – благодійна організація «Від серця до серця»;  0-800-500-335 та (116, 123 з мобільного) – громадська організація «ЛА СТРАДА – УКРАЇНА».

Довідково: нагадуємо, що 15 травня 2017 року підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Цим документом передбачено порядок відбору українських працівників на тимчасову роботу в будівельній галузі в Ізраїлі.

Деталі можна дізнатися у фахівців служби зайнятості, на офіційному сайті http://israeljobofficial.org.ua/, або зателефонувавши за безкоштовними номерами телефонів: 097- 20-25-588;099-20-25-588; 093-202-55-88.

 

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ

Інформаційні матеріали: Золотоніської міськрайонної, Тальнівської,

Черкаської, Христинівської, Маньківської районних філій ОЦЗ та Смілянського міськрайонного центру зайнятості