Нещодавно, в Уманському національному університеті садівництва відбувся практичний семінар для студентів закладу на тему: «Міграційні процеси в Україні».
Директор Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Василь Скрипник висвітлив питання щодо ролі державної служби зайнятості у міграційних процесах в Україні на прикладі районної філії. У семінарі взяли участь 29 студентів, які навчаються в університеті.
У своєму виступі директор зазначив: «На підставі аналізу трудової міграції можна відмітити позитивні й негативні її аспекти. До перших відносяться - подвійне зниження соціальної напруги на регіональному ринку праці, зменшення обсягів зареєстрованого та прихованого безробіття, адаптація наших співвітчизників до умов ринкової економіки заможних країн, ознайомлення з новітніми технологіями та методами організації праці в державах Європейського Союзу. Проте, нас особливо турбують негативні наслідки зовнішньої трудової міграції. Серед них - тимчасова втрата державою певної частини трудового потенціалу, а мігрантами - професійних навиків за здобутою освітою. Адже, за кордоном наші громадяни, навіть з вищою освітою, виконують переважно некваліфіковану роботу на будівництві, в сільському господарстві, з догляду за немічними людьми та дітьми тощо. Негативний аспект трудової міграції – втрата кваліфікованих кадрів, що веде до уповільнення темпів науково-технічного прогресу. Україна перетворилася на постачальницю дешевої кваліфікованої робочої сили для зарубіжжя».
Можливим варіантом щодо запобігання цьому процесу, директор районної філії вбачає у формуванні виваженої державної політики з урахуванням регіональної специфіки тенденцій трудової міграції, в тому числі, підвищення конкурентоспроможності робочої сили, забезпечення високого рівня зайнятості, соціального захисту, заробітної плати і доходів населення, їх наближення до аналогічних параметрів економічно розвинутих країн світу.
Під час проведення семінару Василь Скрипник надав вичерпні відповіді на питання, що цікавили учасників заходу. Студенти мали можливість висловити своє бачення міграційних процесів в країні та шляхи вирішення цієї проблеми.
Проведення подібних заходів сприяє налагодженню контакту служби зайнятості з майбутніми працівниками, а також надає можливість молоді отримати з перших вуст інформацію про програми стажування, можливість проходження практики, тренінгів, тенденції на ринку праці та перспективи кар'єрного зростання.
Уманська районна філія ОЦЗ