Нещодавно в Черкаському міському центрі зайнятості відбувся вебінар комбінованого типу «Ризики нелегальної трудової міграції» для 20 пошукачів роботи.

Мета заходу - підвищення  рівня  інформованості слухачів щодо попередження негативних явищ, пов’язаних з торгівлею людьми.  

Захід відбувся за участю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Людмили Проценко, яка розповіла про  стан трудової міграції в Україні, її переваги й ризики.

Пані Людмила акцентувала увагу на масштабності поширення відповідного явища у світі, як виду злочину, оперуючи експертними оцінками міжнародних організацій.  Регіональний координатор зазначила: «За оцінками Міжнародної організації міграції понад 260 тисяч українців із початку незалежності стали жертвами торгівлі людьми. За останні роки відбулося збільшення трудової експлуатації, 74 відсотки з числа потерпілих — це чоловіки. Щороку в Україні відкривають сотні кримінальних справ та викривають вербувальників і цілі злочинні організації».

Безробітні ознайомилися з організаційно-правовими засадами державної політики у напрямку протидії торгівлі людьми, перевагами легального працевлаштування, негативними наслідками торгівлі людьми.

Презентувалися найвідоміші шахрайські схеми, які застосовуються злочинними посередниками. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування, аби не потрапити в тенета агентств-шахраїв; де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру; куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань; ознайомились з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон тощо.
На завершення вебінару слухачам надано поради, що допоможуть їм не потрапити в пастку торгівців людьми, як за кордоном так і в межах своєї країни, а також контакти державних установ і громадських організацій, що опікуються постраждалими від торгівлі людьми.

Черкаський міський центр зайнятості