Про ризики  нелегального працевлаштування та негативні наслідки отримання зарплати в «конвертах» говорили у Тальнівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості під час інформаційного семінару для безробітних громадян.

У семінарі взяла участь начальник відділу обслуговування громадян №13 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Наталія Толдонова.

Під час зустрічі вона розповіла про необхідність офіційного оформлення трудових відносин, важливість отримання легальної заробітної плати, а також про  наслідки неофіційних трудових відносин і їх вплив на майбутню пенсію та переваги соціальної захищеності легального працевлаштування.

Відтак наголосила, що наймані працівники повинні відстоювати свої конституційні права, вимагаючи від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин, сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку та періодично перевіряти розмір своєї заробітної плати і відрахувань. Це можна зробити, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України та в системі смс-повідомлень.

Другий етап семінару провела фахівець з профорієнтації Тальнівської районної філії Вікторія Школьна, яка розповіла про основні аспекти офіційного працевлаштування та про методи ефективного пошуку роботи. Також, фахівець інформувала учасників про їх можливості щодо використання електронних сервісів служби зайнятості, проходження профдіагностичного тестування, навчання та перенавчання під замовлення роботодавців. 

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

Тальнівська районна філія ОЦЗ