Сьогодні професія охоронника стала однією з актуальних на ринку праці. Варто лише звернути увагу, скільки навколо нас нових супермаркетів, банків, підприємств, представництв відомих світових виробників і торгових компаній, де потрібна організація системи пропускного режиму і охорони матеріальних цінностей.

Охоронник здійснює охорону стаціонарного об'єкту, а також вантажів, що перевозяться різними транспортними засобами. Здійснює візуальний контроль або контроль із використанням спеціального обладнання за об'єктом, що охороняється. Під час охорони стаціонарних об’єктів із встановленим пропускним режимом, він пропускає працівників, відвідувачів, автомобільний та інші види транспорту, випускає їх з території об'єкта в установленому порядку й за зразками документів, затверджених власником об'єкта або уповноваженим ним органом. Він звіряє дані супровідних документів із фактичною наявністю вантажів, перевіряє належність поданих для перевірки документів особі пред'явника. Крім того, приймає та здає вантажі з відповідними документами, перевіряє цілісність об'єкта, що охороняється, наявність замків та інших замикальних пристроїв, цілісність конструктивних елементів об'єкта, приміщень, місць зберігання транспортних засобів, що охороняються, наявність пломб і відбитків печаток у місцях, які визначено для опломбування.

У разі прямого нападу на об'єкт, що охороняється, з метою розкрадання, пограбування матеріальних та інших цінностей, безпосередньої загрози життю та здоров'ю охоронника об'єкта, інших працівників та осіб, які перебувають на території об'єкта, що охороняється, протиправних дій проти персоналу охорони під час виконання покладених на нього завдань та обов'язків застосовує проти порушників заходи необхідної оборони відповідно до чинного законодавства України. Таким чином, претендент на посаду охоронника має бути фізично підготовленою людиною, володіти зброєю та різними технічними засобами охорони.