Токар – це одна з найбільш затребуваних професій на ринку праці. На токарних верстатах токарі виконують операції з оброблення дерева, металу, пластмаси, оргскла, смоли  тощо. Праця токаря використовується практично в усіх галузях промисловості, сільського господарства, на транспорті, у сфері обслуговування. Звідси її велике значення, як наскрізної робітничої професії. 

Для належного виконання функціональних обов’язків токарю необхідно знати конструкцію і правила перевірки на точність токарних верстатів різних конструкцій; способи установки, кріплення, вивіряння деталей і методи визначення технологічної послідовності їхньої обробки; влаштування та правила теплообробки, заточування і доведення всіх видів різального інструменту; способи досягнення встановленої точності та чистоти обробки; правила визначення режимів різання за довідниками і паспортом верстата. Токар повинен уміти виконувати роботи за кресленнями, визначати режими різання, вибирати оптимальний порядок обробки деталей, здійснювати розрахунки, пов'язані з виконанням особливо складних токарних робіт.

Щоб успішно працювати за даною професією – необхідно добре розвинене просторове мислення; точність і узгодженість рухів; творче технічне мислення; стійка увага.