оп

У період опалювального сезону особливо актуальною є професія «Оператор котельні», яка передбачає обслуговування робітником автоматизованих котелень з сучасним обладнанням в залежності від системи опалення.

 Сьогодні, як ніколи, відбувається вдосконалення котелень, підвищення їх економічності та ефективності. Це вимагає від оператора котельні знань щодо принципів дії і порядку обслуговування сучасного обладнання. Оператор котельні повинен мати глибокі знання про роботу котлів, основні засоби їх теплоізоляції та склад теплоізоляційних мас. Він повинен знати правила поводження з газом та з устаткуванням, яке знаходиться під напругою, вміти користуватися контрольно-вимірювальними приладами, мати навички з регулювання та керування автоматичними і телемеханічним системами. Також важливо мати такі професійні риси, як: уважність, спостережливість, зібраність, зосередженість, дисциплінованість, здатність швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях.

Оператор несе пряму відповідальність за чітку та безперебійну роботу складного механізму котельні. Саме тому, до обслуговування котелень допускаються особи віком старше 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання за відповідною професією або підвищення кваліфікації, здали екзамен кваліфікаційній комісії. Допуск до самостійної роботи оператора котельні оформляється відповідним наказом по підприємству, чергова перевірка знань оператора котельні проводиться періодично, не рідше одного разу на рік.