Комунікабельність, товариськість, уміння бути командним гравцем – це ті риси, які пошукачі намагаються підкреслити у своєму резюме. І, треба визнати, роботодавці їх дуже цінують. Ви хочете бути успішним? Доведеться навчитися швидко адаптуватися до нових знайомств, домовлятися, співпрацювати. Але що ж робити тим, хто в силу характеру не схильний до командної роботи, спілкування і намагається віддалитися від усіх? Чи потрібно інтровертам, які продуктивніше працюють на самоті, змінювати себе на догоду вимогам роботодавців? Ні, не потрібно. А ось уважніше підійти до вибору професії – варто. Розглянемо спеціальності, які стануть хорошим вибором для інтровертів.

 Розробник програмного забезпечення

Сучасний IT-шник – товариський, веде активний спосіб життя і має якесь екзотичне або екстремальне хобі. Але як би не змінювався спосіб життя розробників, те, що більшу частину свого робочого часу вони проводять тет-а-тет з комп’ютером, – факт. Написання коду, тестів і мінімум спілкування з людьми – чим не мрія інтроверта?

Більшу частину вакансій для розробників розміщують спеціалізовані компанії, що працюють у галузі IT і системних інтеграцій. Це можуть бути аутсорсингові, аутстафінгові або продуктові компанії. Але програмісти потрібні й роботодавцям практично всіх сфер, вакансії для них розміщують компанії, що займаються роздрібною торгівлею і виробництвом, банки та медичні установи.

Помічник юриста

На такого фахівця більшою мірою покладається робота з документами: пошук судових практик, переклад, підготовка процесуальних документів, підготовка та перевірка договорів. Спілкування з людьми – мінімум. Однак потрібна уважність до деталей, відповідальність та аналітичний склад розуму.

Ця професія теж досить універсальна. Вакансії для помічників юристів або молодших спеціалістів розміщують як профільні фірми, так і банки, будівельні та IT-компанії, виробничі та торговельні підприємства.

Веб-аналітик

Ще один приклад роботи, яка передбачає більше спілкування з комп’ютером, ніж з іншими людьми. Веб-аналітик детально знає відповідні системи, наприклад Google Analytics, завдяки яким аналізує сайт/трафік, може їх поліпшити і збільшити конверсії на кожному етапі воронки. Цей фахівець ще й стежить за конкурентами: моніторить ринок, відстежує новинки і зміни.

Левову частку вакансій для веб-аналітиків розміщують IT-компанії і маркетингові агентства. Деяку кількість пропозицій про роботу можна знайти в галузях «Роздрібна торгівля», «Послуги для бізнесу», «Фінансовий сектор».

Бухгалтер

А це ідеальна робота для інтровертів, які люблять працювати з цифрами, відрізняються старанністю, не бояться відповідальності – помилки в бухгалтерському обліку можуть мати серйозні наслідки для компанії.

Бухгалтери потрібні компаніям усіх галузей і масштабів. Так що в цьому плані у таких фахівців вибір багатий. До речі, невеликі компанії часто розміщують вакансії, які передбачають віддалену зайнятість або роботу за сумісництвом, неповний робочий день. Думаємо, що такий формат високо оцінять інтроверти.

Контент-менеджер

Писати тексти, а не спілкуватися з іншими людьми – непогана опція для творчих інтровертів. Фахівці, які здатні створювати унікальні креативні статті та вірусні пости, на вагу золота. Є також вакансії і для тих, хто майстерно володіє писемним словом, але не сильно хоче генерувати нові ідеї. Такі фахівці можуть писати тексти на задану тему згідно з контент-планом і здійснювати якісний рерайтинг.

Контент-менеджери знову ж таки потрібні практично в усіх галузях. Так що при пошуку роботи краще проаналізувати свої переваги і вирішити, на яку тему вам буде комфортніше писати.

Головне – пам'ятайте: ким би ви не були, інтровертом або екстравертом, хороший фахівець з грамотно складеним резюме завжди зможе знайти гідне місце роботи.