Сьогодні сільськогосподарські професії не надто користуються популярністю, але в подальшому їх престиж буде зростати. Новітні технології дозволять ефективно обробляти сільськогосподарські угіддя, людям будуть допомагати роботи, автоматизовані системи та безпілотне обладнання. Агрономи, селекціонери, фахівці з генної інженерії будуть дуже затребувані в майбутньому десятиріччі. З розвитком технологій з'являться і нові професії. Багато з них будуть об'єднувати звичайні навички та нові вміння, інші ж поки не мають аналогів і стануть справжнім відкриттям для аграрної галузі. 

 Сіті-фермер. Сільське господарство прийшло до великих міст. Проекти сільгоспугідь, розташованих на дахах хмарочосів, і так званих вертикальних ферм вже нікого не дивують. У зв'язку з цим аналітики дослідницького центру «Сколково» вважають, що вже через 15 років з'явиться нова професія сіті-фермера. Ці працівники будуть спеціалізуватися на вирощуванні сільськогосподарських культур в умовах сучасного мегаполісу, а також на вдосконаленні угідь в обмежених умовах. 

Агроном-генетик. Всупереч усім страшилкам про генномодифіковані продукти, вони поступово підкорюють світ. Тому в майбутньому будуть потрібні агрономи, що спеціалізуються у сфері генної модифікації рослин. Вони будуть застосовувати досягнення біотехнологій на практиці, адаптуючи культури до місцевих кліматичних умов, підвищуючи врожайність, покращуючи смак і продовжуючи терміни зберігання плодів.

Біохакер. В найближчі 30 років з'являться біохакери, які зможуть зламувати генетичний код організмів подібно до комп'ютерних систем.

Оператор дронів. В багатьох країнах безпілотні літальні апарати вже сьогодні активно використовуються для контролю за сільгоспугіддями. Тому в найближчі 10 років у великих аграрних компаніях з'являться цілі відділи, що відповідають за супутникову та аеророзвідку. Працювати в таких відділах будуть оператори, які контролюють роботу ескадрилій безпілотників, а також аналітики, які надаватимуть рекомендації щодо поліпшення технологічних процесів.  З розвитком розумної сільгосптехніки навіть рядові трактористи будуть змушені пересісти за офісні столи з комп'ютерами, звідки зможуть контролювати процес висадки рослин, зрошення та збору врожаю.

Агроінженер. З кожним роком сільськогосподарська техніка стає все більш складною. Навичок механіка вже недостатньо, щоб відремонтувати розумний трактор або комбайн. Разом з цим фахівцеві потрібні знання по мікроелектроніці, програмування і мережних технологій. Тому в найближче десятиліття з'явиться професія Агроінженер, в обов'язки якого буде входити обслуговування та налаштування розумних машин, а також об'єднання їх в інтелектуальні кластери. 

Зоотехнік. Для підвищення продуктивності поголів'я, необхідно створити ідеальні умови вирощування худоби, тобто подбати про мікроклімат, збалансований раціон і своєчасну профілактику захворювань. Професія зоотехніка вимагатиме знань в області біології, ветеринарії, дієтології, а також наявності технічних навичок. В обов'язки такого фахівця буде входити налаштування кліматичних систем, пристроїв автоматичного годування; експлуатація ветеринарного обладнання, що відслідковує в режимі реального часу стан тварин; розробка ефективних методів відгодівлі та інші завдання щодо поліпшення умов утримання худоби. 

Сільськогосподарський еколог. Розвиток сільського господарства в найближчі десятиліття буде нерозривно пов'язаний з екологією. В умовах скорочення родючих ґрунтів потрібно створити новий клас екологів, які будуть спеціалізуватися на методах збереження природних ресурсів.

До завдань сільськогосподарських екологів буде входити утилізація відходів, відновлення ґрунтів після вирощування окремих культур, а також створення програм по веденню екологічно чистого сільського господарства, не порушуючи природних процесів. Ці фахівці повинні будуть чітко знати методи, які варто застосувати, щоб отримати екологічно чистий урожай, який буде відповідати всім вимогам покупця.

Агрокібернетик. Сьогодні цілі штати програмістів й техніків працюють над автоматизацією заводів і фабрик. Подібні фахівці з'являться і в сільському господарстві. Агрокібернетики відповідатимуть за налаштування й обслуговування розумних ферм, впровадження нових методів автоматизації, а також контроль технологічних процесів. В недалекому майбутньому можуть з'явитися цілі компанії, що пропонують фермерам перетворити їх господарство в єдину цифрову систему. 

Чи збудуться прогнози футурологів щодо представлених професій - питання часу. Але одне можна сказати точно - майбутній технологічний ривок, пов'язаний з масовим впровадженням цифрових методів управління і біотехнологій, змінить сільське господарство до невпізнання.