Сільське господарство – одна з найперспективніших областей, яка особливо цікава як українським, так і закордонним інвесторам. Щорічно в розвиток даної сфери інвестуються значні грошові вкладення, які використовуються для освоєння нових земель, закупівлі спеціального обладнання і оплати праці кваліфікованих співробітників. Особливого значення такі професії набувають у зв’язку із відкриттям ринку землі.
Зрозуміло, що в аграрній сфері, як і в більшості інших галузей, вирішальне значення належить людській праці. Професіоналів, які мають безпосереднє відношення до природи, працюють із землею, тваринами, лісовим і водним господарством, дуже багато. Серед кваліфікованих працівників сільського і лісового господарств, рибництва і рибальства - агрономи, гідротехніки, зоотехніки, лісівники, інженери, технологи, механіки, агрономи, ґрунтознавці, професіонали у галузі біологічних, агрономічних і медичних наук, ветеринари тощо.
Плюси роботи в сільському господарстві:
- динамічна робота з можливістю чергування «польової» і офісної діяльності.
Ризики професії:
- оцінка роботи згідно з отриманим результатом (врожайність, справність техніки, зростання продуктивності худоби і т.д.).
Не секрет, що в нашій країні сільськогосподарські спеціальності досить довго вважалися нецікавими та непрестижними. Однак, на даний момент ситуація в корені змінилася і на ці професії стали звертати увагу не тільки жителі передмістя, але і цілком успішні городяни. У більшості випадків, дані професії можна опанувати у навчальних закладах сільськогосподарського напрямку. Також багато з людей починають освоєння сільськогосподарських професій, проходячи профільне навчання за сприяння служби зайнятості. Одні працюють у місцевих фермерів, інші - на державних с/г підприємствах, а треті успішно займаються приватним бізнесом.
Разом з тим, любов до природи, бажання розвивати та зміцнювати сільськогосподарське виробництво - є основою для вибору таких професій.