Професія електромонтерів з ремонту і обслуговування електроустаткування – одна з найбільш розповсюджених професій.  Електроенергетика - рушійна сила виробничої діяльності будь-якої галузі народного господарства. Адже електрика - найзручніша форма передачі енергії на великі відстані і особливо до віддалених регіонів. Широке впровадження електроенергії у виробництві та побуті супроводжується зростанням числа професій, пов'язаних з будівництвом електростанцій, обслуговуванням, ремонтом і налагодженням електричних мереж і устаткування.                                               

Саме тому постійно проводиться опитування підприємств, установ та організацій, вивчається їхня перспективна потреба в кадрах, здійснюється аналіз замовлень працедавців.

Так, за сприянням Золотоніської міськрайонної філії Черкаського ОЦЗ організовано  професійне навчання 8 безробітних на  замовлення роботодавців: ТОВ «Птахоплемзавод Коробівський», ТОВ «380», СТОВ «Дніпро», ТОВ «М’ясопромторг», ТОВ «Республіка ЛТД», ПП «АПгроспецпроект» Золотоніська філія.

Навчання тривало 5,5 місяців на базі Державного професійно-технічного навчального закладу  «Черкаський навчальний центр» Міністерства аграрної політики та продовольства України».

За час навчання безробітні навчилися: монтувати і ремонтувати розподільні коробки клемників, запобіжних щитків і освітлювальної арматури; очищати і продувати стисненим повітрям електроустаткування з частковим розбиранням; здійснювати оброблення, зрощування, ізолювання і паяння проводів напругою до 1000 В.; прокладати установочні проводи і кабелі; обслуговувати і ремонтувати сонячні і вітрові енергоустановки потужністю до 50 кВт.;  працювати з пневмо- і електроінструментом;  перевіряти і вимірювати мегомметром опір ізоляції розподільної мережі, статорів і роторів електродвигунів, обмоток трансформаторів, вводів і виводів кабелів та багато ін.

По закінченню навчання слухачі курсів отримали  свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування» 2 розряду та працевлаштовані за набутою професією.

Вибір роботи має важливе значення для кожної людини. Щоб вдало вирішити це питання потрібно постійно, не зважаючи на вік, досвід, вчитися, вдосконалюватися. Тільки тоді можна розраховувати на здійснення заповітних мрій і сподівань у професійній сфері.