оп

Стан ринку праці в країні значною мірою залежить від професійно-технічної освіти, яка  є основним джерелом поповнення виробничих підприємств робітничими кадрами.

Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, сприяння їх самозайнятості, служба зайнятості організовує професійне навчання за інтегрованими робітничими та іншими професіями, що користуються попитом на ринку праці.

Так, нещодавно в Христинівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулась презентація Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за участю 9 осіб з числа безробітних.

Фахівці відділу надання соціальних послуг ознайомили безробітних з переліком актуальних професій на ринку праці та розповіли про умови навчання у Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, яке здійснюється з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з навчальними програмами, що відповідають всім вимогам роботодавців. Задля популяризації професійного навчання, яке допоможе знайти себе на ринку праці та швидше адаптуватися і виконувати свою роботу професійно, шукачам роботи було продемонстровано відеосюжет, завдяки якому присутні ознайомилися з перевагами навчання та умовами проживання в презентованих закладах освіти.

У ході проведення семінару учасників проінформували також про права та обов’язки громадян, які бажають навчатися за направленням служби зайнятості та перспективами працевлаштування після проходження такого навчання.

«Вагомим аргументом для початку професійного навчання за сприяння служби зайнятості є той факт, що фінансування витрат проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Оплачується вартість навчання, проживання в гуртожитках та  проїзд до місця навчання безробітних», - наголосила фахівець районної філії Олена Колісник.

У результаті проведеного семінару один із учасників виявив бажання проходити навчання за напрямком «Підприємець-початківець». Адже, тому, хто бажає досягти успіху, потрібно наважуватися на радикальні зміни, зокрема підвищувати свою кваліфікацію, навчатися новому і впевнено йти до мети.

Христинівська районна філія ОЦЗ