В Україні професія психолога набуває все більшого попиту. На жаль, в більшій мірі це пов’язано з соціально-політичною ситуацією в країні. Психолог підтримує людей в складних життєвих ситуаціях, допомагає впоратися зі стресом, подолати наслідки посттравматичного стресового розладу, подолати страхи і невпевненість у собі, підготувати дитину до дитячого садка, до навчання у школі. Здатний врегулювати конфлікт у колективі, провести тренінг творчого зростання і професійної самореалізації, тренінг по створенню у колективі психологічно комфортної атмосфери.

Професія психолог, як і будь-яка інша спеціальність має ряд вимог до особливостей людини.  Це, насамперед, розвинуті інтелектуальні здібності; висока концентрація уваги; вміння розподіляти і перемикати увагу; вміння слухати; наявність витримки та контролю емоцій. Крім того, позитивно мислити, бути доброю людиною з високорозвиненою інтуїцією, бути відкритим новому досвіду, мати бажання допомагати людям.

Для того, щоб працевлаштуватися психологом необхідно мати вищу психологічну освіту; підвищувати професійну кваліфікацію кожні п’ять років. Починаючому психологу бажано напрацювати досвід роботи протягом 1 – 3 років у державних установах. Психологи з великим досвідом можуть спробувати вести самостійну практику, в даному випадку важливо отримати ліцензію і відкрити власну справу.

Актуальність професії психолог, на сьогодні, визнається попитом державних та приватних установ. Роботодавці зацікавлені у висококваліфікованих працівниках, а люди, які звертаються до психологічних центрів, потребують допомоги професіоналів. Ким може працювати психолог при всій багатогранності професії, адже прикладних сфер для реалізації багато — вибір залежить від прагнення зробити кар’єру в певному напрямку.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ