У наш час, час глобальних катастроф і війн, економічної нестабільності, все більше людей починають потребувати сторонньої медичної і психологічної допомоги. Надати їм підтримку можуть лікарі-реабілітологи — фахівці, які надають медичну і психологічну допомогу людям, які не здатні самостійно справитися зі своїм нелегким фізичним або душевним станом. Саме реабілітологи допомагають відновитися після травм і захворювань опорно-рухового апарату, травм і захворювань головного і спинного мозку, в т. ч. інсульту, після тривалого постільного режиму після операції, хвороб хребта, допомагають спортсменам відновитися після травм, зміцнити м’язи, поліпшити біомеханіку рухів; проводять реабілітацію дітей з порушеннями рухових функцій і патологіями центральної нервової системи, дітей з церебральним паралічем.
Реабілітологія знаходиться на стику трьох галузей — медицини, педагогіки і психології — і має багато напрямів (медична, соціальна, спортивна, дитяча та інші). 

Для тих, хто вирішив оволодіти цією професією, корисно знати, що дуже важливими є такі якості, як вміння слухати і переконувати, терплячість, співчуття, порядність, чуйність. Фахівець повинен володіти моральною стійкістю і душевною зрілістю, оскільки доводиться бути не тільки лікарем, але і наставником для свого пацієнта.

Працювати реабілітолог може в медичних, освітніх установах, органах соціального захисту, державних структурах.

Затребуваність у лікарях-реабілітологах висока у всьому світі і зараз ця сфера активно розвивається і в Україні. У США реабілітологія отримала поштовх після війни у В'єтнамі, тож можна передбачити, що українську реабілітологію чекає те саме. Питання не лише в учасниках бойових дій, які потребують реабілітації, на жаль, зростає кількість інсультних, інфарктних хворих. Тож потреба у кваліфікованих фахівцях є неймовірна. І деякі медичні навчальні заклади навчають спеціальності «фізична терапія, ерготерапія».  

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ