Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 р. № 1121 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості до кінця 2022 року.

Однією із частин реалізації експериментального проєкту являється залучення безробітних до роботи патронатними вихователями у співпраці з центрами надання соціальних послуг.

З метою обговорення цього питання в приміщенні Смілянського міськрайонного центру зайнятості відбулося засідання «круглого столу» з соціальними партнерами.

Зустріч відкрила директорка центру зайнятості Тетяна Сумська: «Мета проєкту - поглибити співпрацю Державної служби зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами, прискорити працевлаштування, сприяти поверненню до легальної зайнятості зареєстрованих безробітних та осіб, які шукають роботу, підвищення культури обслуговування клієнтів та довіри суспільства до Державної служби зайнятості».

Про суть і зміст патронату над дитиною, критерії відбору та можливість подання документів кандидатам у патронатні вихователі розповіла начальниця відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Рак.

«Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних», - наголосила начальник служби у справах дітей виконкому Смілянської міської ради Ольга Шуригіна.

Про виплати патронатному вихователю грошового забезпечення  за надану послугу патронату над дитиною, соціальної допомоги на кожну дитину та її розміри,  розповіла заступниця начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення ВК СМР Світлана Ладна.

Учасники засідання обговорили проблемні питання, з’ясували ситуацію у місті та районі щодо потреб у  патронатних вихователях, шляхи спільної роботи, визначили роль працівників центру зайнятості у ланцюжку соціального захисту дітей та працевлаштування безробітних громадян.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості