Авторитет рятувальника, безумовно, високий серед населення. Взагалі, у всьому світі служби порятунку користуються глибокою довірою народу. Професія вважається однією з найбільш відповідальних і небезпечних, проте навіть такий стан справ не знижує її привабливість.

«Людина героїчної професії» – так кажуть про тих, чия службова діяльність безпосередньо пов’язана з щоденним ризиком. Це військові, пожежники… У цей список можна сміливо додати рятувальників ДСНС. Не важливо, де сталася природна чи виробнича катастрофа, терористичний акт або виникла будь-яка інша небезпечна ситуація, здатна забрати життя людей, загони рятувальників негайно відправляються на допомогу. Їм доводиться занурюватися в глибину озер, річок і морів, щоб врятувати тих, хто тоне; розрізати пошкоджені при аварії автомобілі і витягувати постраждалих. Це щоденна, виснажлива праця людей, які щохвилини по всій країні в містах і селах допомогають своїм співгромадянам.

Рятувальник повинен вміти стрибати з парашутом; знешкоджувати отруйні речовини; долати перешкоди; користуватися засобами пожежогасіння; оцінювати обстановку і приймати оптимальне рішення; проводити пошук постраждалих, надавати першу допомогу і багато іншого. Дуже важливо вміти надавати психологічну підтримку потерпілим, запобігати панічним настроям і брати на себе роль лідера.

Для того, щоб стати хорошим рятувальником, необхідно мати міцне здоров’я, бути готовим працювати в складних умовах і робити все, щоб допомогти людям, що потрапили в біду. Професійно важливі якості професії рятувальника: дисциплінованість, організованість, відповідальність, пунктуальність, рішучість, почуття обов’язку.

Так, рятувальник – професія нелегка, але цікава. А головне – потрібна! Вони приходять на допомогу у надскладних ситуаціях: при пожежах та повенях, аваріях і землетрусах, рятують рибалок, яких віднесло на крижинах у відкрите море. А то й просто допомагають людям, які ненавмисно зачинили двері в квартиру і не можуть потрапити додому.

Для такої роботи потрібно бути висококласним фахівцем широкого профілю! Медична підготовка, протипожежна, психологічна, спеціальна хімічна, спелеологічна, тактико-спеціальна, фізична і так далі – нудьгувати на роботі не доводиться. І все це для того, щоб при необхідності виїхати на допомогу не пізніше, ніж через одну хвилину після звернення – такі правила.

А головна якість рятувальника – це розуміння того, що від його дій залежить життя людини. І ця професія не втрачає свого престижу в усі часи.