Днями, в Уманському районі проведено чергове засідання клубу для жінок «Повір у себе» на тему «Жінка в ІТ». Зустріч відбулася на базі районної філії обласного центру зайнятості за участю головного спеціаліста відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторії Сіньковської.

20 безробітних жінок з Уманського району дізналися від організаторів заходу, що згідно з інформацією Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, професія програміста в сучасному суспільстві вважається не зовсім жіночою. Кількість представниць прекрасної половини людства, які шукають роботу в галузі IT, не перевищує 15 %. При цьому жінки надають перевагу посадам у рекрутингу, менеджменті, клієнтській підтримці, тестуванні програмного забезпечення та інших навколо технічних галузях. І лише 3 % жінок мають справу безпосередньо з програмуванням. Мобільна розробка взагалі залишається «царством» чоловіків: тут з 20 претендентів – лише одна дівчина.

Однак з кожним наступним роком жінки все частіше звертають увагу на галузь ІТ. Так, кількість жінок, що вступають на технічні спеціальності, включаючи IT, з кожним роком зростає. Цілком природно, що на цьому фоні постійно збільшується і число резюме від жінок-фахівців у галузі IT.

Директор районної філії Василь Скрипник під час спілкування з безробітними наголосив, що:«Популярність галузі IT продовжує рости, з'являється велика кількість онлайн та офлайн курсів, де всі бажаючі можуть отримати знання, необхідні для зміни професії. Рівень заробітної плати, умови праці та можливість отримання досвіду роботи за кордоном зробили цю галузь престижною і привабливою для пошукачів. Ще кілька років тому всі прагнули працювати у великих міжнародних FMCG компаніях, зараз багато хто прагне знайти роботу в галузі IT. У нас в країні дівчата вже давно не «слабка стать», і, хоча все ще складно уявити дівчину водієм екскаватора або тягача, а чоловіка вихователем в дитячому садку, але межа між суто «чоловічими» і «жіночими» професіями поступово стирається».

Для безробітних уманчанок захід виявився цікавим та пізнавальним. Наприкінці засідання організатори порадили учасницям не боятися труднощів на шляху до мети і якщо є бажання повязати свою кар’єру з ІТ, то потрібно бути готовим до конкуренції. Тому, насамперед, потрібна якісна підготовка, саморозвиток і самонавчання, і шанс знайти гідну роботу буде завжди. Як альтернативу галузі ІТ розгядати напрямок дизайну, копірайтингу, маркетингу або аналітики. 

Довідково:

Є ряд яскравих прикладів, коли жінки ставали популярними і досягали значних бізнес-результатів, працюючи в галузі ІТ. Чого тільки вартує згадка про першого програміста на планеті – леді Лавлейс. Англійський математик, відома тим, що зробила опис ранньої версії обчислювальної машини та склала першу у світі програму для цієї машини. Генеральні директори компаній Yahoo, IBM, Xerox, операційний директор Faebook, віце-президент Apple – теж жінки. Проте майже всі вони починали свою кар’єру зі звичайних інженерів.

Уманська районна філія ОЦЗ