Більшість людей чули про те, що наші жести і рухи тіла часто розповідають про нас більше, ніж хотілося б. Тому корисно буде згадати, а комусь і дізнатися про різноманітні пози, жести та міміку, які допоможуть успішно пройти співбесіду.

Почнемо з пози під час інтерв'ю. Сидіти потрібно прямо, не схрещуючи ноги і руки. Не варто сидіти під час співбесіди на краю стільця - це справляє враження невпевненої людини. Ваша поза не повинна бути ні занадто напруженою, ні дуже розв'язною. Не варто робити зайвих рухів: погойдувань, надмірної жестикуляції. Уникайте нервових розминань рук. Більшість часу руки краще тримати на колінах. Під час співбесіди варто трохи нахилитися вперед – так ви продемонструєте зацікавленість у словах співрозмовника. В жодному разі не ховайте руки в кишені, оскільки така дія підсвідомо сприймається, як бажання щось приховати.

При наявності вибору варто присісти не занадто близько і не занадто далеко від співрозмовника. Відстань менше метра може бути сприйнята іншою людиною як замах на її особистий простір і може призвести до психологічного дискомфорту, а це, в свою чергу, буде аргументом не на вашу користь.

Якщо, незважаючи на якісну підготовку до співбесіди, ви побоюєтеся, що на співбесіді все одно будете почувати себе ніяково, можна взяти в руки ручку або інший канцелярський предмет. Він допоможе вам подолати страх і дискомфорт при першому спілкуванні. Але якщо такої необхідності немає, краще залишити руки вільними – це додасть впевненості.

Під час співбесіди намагайтеся не зосереджуватися на очах співрозмовника, а просто дивитися на його обличчя в цілому. При цьому близько половини часу необхідно відволікатися і дивитися в бік. У разі недотримання цього простого правила ваш співрозмовник може відчути себе дискомфортно, що негативно позначиться на результатах співбесіди.

Скористайтеся ефектом посмішки. Привітна посмішка на обличчі допоможе  скластися позитивному враженню про вас. Співрозмовник буде вважати, що ви відчуваєте себе комфортно в цій ситуації. Крім того, доброзичливі та неконфліктні люди більше цікавлять роботодавців і мають більш високий шанс на працевлаштування.