Співбесіда – це невеличкий іспит, на якому перевіряються ваші фахові, ділові та психологічні якості, а також ваші здібності та потенціал. Вона може проходити як під час телефонної розмови, так і при особистій зустрічі з представниками підрозділу персоналу.

До кожного іспиту потрібно готуватися і до співбесіди також. Перший етап підготовки до співбесіди – це написання резюме. У ньому потрібно висвітлити перш за все ту інформацію (знання, навички, ділові якості), яка важлива для потенційного роботодавця. Тому попередньо спробуйте з’ясувати напрямки діяльності підприємства, корпоративні правила, кваліфікаційні характеристики посади, яку ви хочете отримати. Дізнайтеся, чи існує на підприємстві розроблена аплікаційна форма. Якщо так, то її потрібно обов’язково заповнити і відправити за адресою підрозділу персоналу.
Інформацію про підприємство та особливості процедури набору персоналу можна отримати, переглянувши веб-сторінку компанії (підприємства). Не полінуйтеся зробити це.
Дізнайтеся про прийняту форму одягу в компанії. Ніколи не варто виглядати білою вороною. Якщо усі одягнуті в джинси, а ви прийдете у костюмі і навпаки, – це буде недоречним. Проаналізуйте свій досвід і заготуйте життєві приклади, які підтверджують ваші знання та ділові якості, зокрема відповідальність, активність, здатність працювати в команді,організаційні здібності тощо.

Перелік питань (принаймні частину з них), на які необхідно попередньо підготувати відповіді, Ви можете знайти в аплікаційних формах компаній. Ви їх зможете знайти і в інтернеті. Звертайте увагу не тільки на аплікаційну форму тієї компанії (підприємства), у якій ви хочете отримати роботу, але й на ряд інших. Це розширить Ваш світогляд. У цілому процедура відбору дуже подібна.
Часто у міжнародних компаніях проводять тестування претендентів щодо рівня IQ та участь у командних іграх. Консультації з цього приводу ви можете отримати у відділі працевлаштування.
Добре психологічно налаштуйтесь на проходження співбесіди. Бойовий дух стане вам у нагоді.