Сьогодні кваліфіковані слюсарі-сантехніки завжди мають роботу, оскільки важко уявити собі сучасну житлову або адміністративну будову без чітко налагодженої та відрегульованої системи санітарно-технічного обладнання.

Санітарно-технічні комунікації – це «кровоносні судини» кожного приміщення, якими проходить вода, газ, тепло. Прокладають, встановлюють і ремонтують водяні, опалювальні, каналізаційні і газові системи, спостерігають за її експлуатацією саме слюсарі-сантехніки.

Для успішного виконання професійних обов’язків слюсарю-сантехніку необхідно знати способи з’єднання труб в холодному та гарячому стані, способи кріплення санітарно-технічних деталей та виробів, норми випробування трубопроводів, причини несправностей в роботі санітарно-технічних пристроїв і способи їх усунення, призначення різних слюсарних інструментів. Треба вміти правильно встановлювати різне обладнання – умивальники, ванни, унітази, парові котли, навішувати радіатори, виконувати основні слюсарні операції, користуватись ручним та механізованим слюсарним інструментом.

Для успішної роботи слюсар-сантехнік повинен бути відповідальним, організованим, акуратним, уважним, вміти старанно працювати в різних умовах, розуміти, як багато значить в його справі точність і висока якість.

Щодо вимог цієї професії до необхідних якостей людини, то неабияке значення мають міцне здоров’я, фізична сила, добрий слух і зір, правильна координація рухів. У фахівця має бути добра пам’ять, оперативне мислення, яке допоможе швидко знаходити причини несправностей в роботі обладнання.

Гарною передумовою для вибору професії слюсаря-сантехніка є захоплення кресленням, фізикою і геометрією, бажання майструвати з металу різні деталі та конструкції.