Якщо ви хочете влаштуватися на роботу в компанію, яка співпрацює з міжнародними організаціями або ж сама є філією зарубіжної фірми – то ви неминуче зіткнетеся з співбесідою іноземною мовою.

Як проходять співбесіди англійською мовою?

Співбесіди будуються приблизно по одному і тому ж сценарію і відмінності додаються тільки в залежності від роботи. Співбесіда англійською мовою не є винятком.

Для початку вас можуть попросити розповісти про себе. Зазвичай це базова інформація, про те, хто ви такий, скільки вам років, де навчалися і де працювали. В момент, коли ви розповідаєте це, роботодавець або особа, яка її представляє, зазначає вашу впевненість у собі і рівень англійської мови. Все, що ви розповідаєте, є у вашому резюме.

Наступне питання – про ваше останнє місце роботи. Найчастіше відповідь на це питання є ледве чи не головним, по якому судять, чи варто брати людину на роботу.

У заключній частині інтерв'ю роботодавець може запитати вас специфічні питання, конкретно по вашій спеціальності. Це можуть бути професійні завдання або ж якісь запитання про те, як ви відреагуєте на ту чи іншу ситуацію.

Які питання задають англійською мовою?

Йдучи на співбесіду, ви повинні бути готові до різних питань. Найпоширеніші запитання «Tell me about yourself» і « What can you tell me about yourself» – що означає «розкажіть про себе» і «що ви можете розповісти про себе». Заздалегідь продумайте відповіді на ці питання, щоб не було затримок у такому простому і одночасно складному завданні.

Відповідь на таке питання повинен включати в себе не тільки біографічні дані, але і деякі риси характеру, які вигідно представлять вас для роботодавця.

Наприклад, якщо ви йдете влаштовуватися на посаду менеджера по роботі з клієнтами, варто відзначити, що ви «I can easily make contact with other people» – «Я легко сходжуся з людьми». Також ви можете сказати, що «i'm responsible and hard-working» – «Я відповідальний і працьовитий».

Для тих посад, де варто відзначити бажання вносити внесок в розвиток фірми, при розповіді про себе, варто додати: I enjoy participating actively in various projects that the company may offer and I do everything I can to contribute to its growth and development.

Роботодавці хочуть почути і про мінуси вашого характеру. Описуючи свої мінуси, постарайтеся дотримуватись міри і зробити так, щоб мінус, який ви представляєте, виявився плюсом, для вашої роботи.

Таким чином якщо ви хочете отримати посаду менеджера по документообігу, ви можете сказати: «I do not tolerate working with clients» – «Я погано переношу роботу з клієнтами».

Також підійдуть фрази: «I have too much time to devote to work» (я занадто багато часу приділяю роботі), « I am a perfectionist» (я перфекціоніст) і «I really focus on one thing» (я дуже зосереджуюсь на одному). Всі ці фрази описують мінуси для однієї роботи, але є безсумнівними плюсами для іншої.

Чи будуть запитання про особисте життя?

Звичайно, такі питання будуть, однак вони не можуть бути вирішальними при прийомі на роботу.

Ви можете коротко розповісти про особисте життя з допомогою фраз: I'm single/ i'm married (я самотній(а)/я заміжня(одружений)) та I have children (у мене є діти).

Що робити, якщо роботодавець задає агресивні питання?

Стресове інтерв'ю – це поширена методика проведення співбесіди. Однак не кожній людині така методика підходить, особливо якщо він влаштовується на роботу, яка не передбачає стресових ситуацій.

Якщо ваша робота орієнтована на людей – то вам варто зберігати спокій і відповісти на питання з посмішкою. Якщо роботодавець говорить про те, що ваша англійська мова дуже погана, подякуйте йому за критику і скажіть, що ви в процесі вдосконалення мови: «Thanks, I will improve my English.» Така відповідь зможе переконати роботодавця, що ви не лише спокійно реагуєте на агресивну поведінку і вмієте приймати критику, але і займаєтеся самоосвітою.

Як підготуватися до співбесіди англійською мовою?

Існує величезна кількість людей, які готують до співбесід, в тому числі і англійською мовою. І хоча це справа не з легких, до неї можна підготуватися самостійно.

1.Підготуйте розповідь про себе. Включіть в неї деяку біографічну інформацію, ваша освіта, місця роботи. Потім відзначте досвід, який ви отримали, і навички, якими володієте.

2.Розкажіть про ваші сильні і слабкі сторони. Не забувайте, що мінуси повинні бути в загальному, а не для конкретної спеціальності.

3.Оцініть власний професіоналізм і складіть список досягнень.

4.Зберіть інформацію про фірму, в яку ви йдете на співбесіду. Обов'язково продумайте відповідь, чому ви хочете потрапити саме в цю фірму.

5.Продумайте кілька запитань ситуацій, які дозволять зрозуміти роботодавцю, як ви будете вести себе на робочому місці.

6.Відповідайте собі на питання: «Чому саме мене повинен взяти роботодавець?»

7.Прорепетируйте в будинку все передбачуване інтерв'ю.

8.Запишіть на камеру вашу репетицію, щоб уважно відстежити мову вашого тіла.

9.Не хвилюйтеся.