Співбесіда - одна з найважливіших складових в пошуці роботи. Від інтерв’ю з роботодавцем буде залежати кінцевий результат вашого працевлаштування. У випадку розмови за телефоном, відсутність зорового контакту вважається як головною перевагою, так і головним недоліком такої співбесіди. З одного боку, турбота про зовнішній вигляд відходить на задній план. З іншого — ви позбавлені таких інструментів впливу на співрозмовника, як чарівна посмішка, впевнені жести і зоровий контакт. Дотримання простих правил допоможе досягнути бажаного результату.

 1.Забезпечте нормальні умови для розмови.

Попередьте ваших близьких, вимкніть звук у інших телефонах і електронних девайсах, які можуть переривати  розмову.

2.Розмовляйте в зручній обстановці.

Атмосфера для спілкування має бути спокійна та зручна. Невідповідний час та місце самі по собі можуть зіпсувати вашу співбесіду. Якщо є можливість, постарайтеся чітко домовитися про час розмови. Однак якщо такої можливості не було, і дзвінок застав вас у незручний момент, наприклад, за кермом автомобіля або під час наради – краще не намагатися викрутитися й відразу попросити перенести розмову. Як правило, HR‑и на початку бесіди запитують, чи зручно вам зараз говорити і ваша відповідь «Чи буде вам зручно, якщо я передзвоню через 20 хвилин?» або «Чи можемо ми перенести нашу розмову на 10 хвилин?» буде цілком прийнятна в такій ситуації.

3.Продумайте короткі відповіді.

Телефонна співбесіда зазвичай триває менше, ніж розмова вживу, тому ваші відповіді мають бути ще лаконічнішими. Продумайте заздалегідь, що ви скажете у відповідь на найтиповіші запитання («Чому ви хочете отримати цю роботу?», « Чому ви кращий кандидат?», «Які ваші сильні сторони?»  та ін.). Найкраще приготувати 3-4 короткі фрази на кожне запитання. Дуже короткі відповіді в стилі «так» або «ні» також будуть недоречними  і підштовхнуть роботодавця швидше закінчити розмову.

 4.Посміхайтеся.

Це ще один прийом, який допоможе вам створити позитивне враження. З посмішкою ваш голос буде звучати жвавіше й енергійніше, і, відповідно, покаже вашу зацікавленість.

5.Налаштуйтеся на хвилю співрозмовника.

Постарайтеся з перших слів розмови вловити темп і манеру мови вашого потенційного роботодавця. Якщо він говорить спокійно і тихо, то не варто говорити швидко та голосно, тим самим створюючи психологічний дискомфорт для співрозмовника. Якщо ж темп і звучання його мови швидкі та гучні, додайте в свій тон бадьорості. Пам’ятайте, що в цій ситуації ваша мова – надзвичайно важливий елемент і своєрідний інструмент досягнення успіху.

6.Відкладіть те, що може вас відволікати.

Поставтеся до телефонного інтерв’ю серйозно. Не перевіряйте пошту і сторінки в соціальних мережах. Співрозмовник точно почує, що ви не сконцентровані на розмові. Крім того, ви можете не вловити або неправильно зрозуміти запитання. Щоб краще сконцентруватися, приготуйте аркуш паперу і робіть позначки в процесі розмови.

7.Не соромтеся запитати про наступні кроки.

Якщо ви відчуваєте, що інтерв’ю добігло кінця, але співрозмовник так і не сказав, які будуть подальші дії – не соромтеся поставити це запитання. Чемно поцікавтеся, коли можна очікувати результатів, і  як та коли буде зручно зв’язатися з ним.

8.Напишіть листа з подякою.

Після розмови надішліть вашому співрозмовнику лист з подякою. У ньому ще раз коротко опишіть значення цієї роботи для вас і чому, на ваш погляд, ви дуже добре підійдете компанії. Це закріпить позитивне враження від вашої бесіди і допоможе виділитися серед інших кандидатів.