Нещодавно в Чигиринському навчально-виховному комплексі № 3 для 27 випускників 9 та 11 класів проведено профорієнтаційний урок на тему: «Україна і сьогодення: євроінтеграція».
Класні керівники та запрошена на урок фахівець з профорієнтації Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Лариса Порожня висвітлювали актуальні теми, що стосуються важливих інтеграційних процесів в країні та майбутнього професійного самовизначення молоді.
«Сьогодні спостерігається певний дисбаланс на ринку праці пов'язаний з виїздом українців, зокрема талановитої молоді на роботу за кордон. Разом з тим, існує достатня кількість робочих місць та періодично створюються нові, а попит на робітничі професії продовжує стрімко зростати. Тож, якщо вдало зорієнтуватися в цій ситуації, то молода людина зуміє в повній мірі реалізувати свій професійний потенціал, повернувши міграційні процеси на свою користь», - відзначила Лариса Порожня.

Також фахівець з профорієнтації презентувала послуги служби зайнятості під гаслом «Молодь майбутнє України». Школярі дізналися про функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, за допомогою якої діти можуть визначити свої професійні схильності, а також про перелік профорієнтаційних послуг, що надаються учнівській молоді з метою мотивації до усвідомленого вибору професії, як головної передумови для успішної професійної реалізації і запобігання молодіжному безробіттю.

Урок був проведений у формі дискусії, в ході якої якісна освіта молоді розглядалася як ключовий фактор подальшої європейської інтеграції України.

«Вимогою часу є підготовка спеціалістів нової якості – здатних творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя, а головне – бути патріотами рідної землі», - підсумувала класний керівник 11-го класу Ганна Прокопенко.

Чигиринська районна філія ОЦЗ